Google’i suur konverents: kõik, mida pead teadma

Täna toimus Google’i iga-aastane arendajate konverents, kus ettevõte tutvustas uusi tarkvaralisi lahendusi, mis aasta jooksul on välja töötatud. Mitmed uutest lahendustest on suunatud otseselt arendajatele, kuid Google on ka tavatarbija jaoks asja paremaks muutnud.

Ühe suurima uue tootena tõi Google välja Android Go, mille näol on tegemist lihtsustatud Androidi versiooniga, mis on mõeldud just nõrgema riistvaraga seadmete jaoks. Android Go on alamversioon parasjagu turul olevast Androidi versioonist, kuid see on loodud just nõrgemate seadmete jaoks: see ei nõua seadmelt eriti palju jõudlust ning ka sellega kaasa tulevad rakendused on lihtsustatud, et need sobiksid just tagasihoidlikemale seadmetele.

Google ei avaldanud küll ürituse raames Android O nime, kuid see-eest tegi kättesaadavaks selle beetaversiooni. Android O toob kaasa hulga väikseid uuendusi, mille seast leiab ka näiteks mugavama rakenduste vaatamise ja ka näiteks selle, et telefon käivitub varasemast kiiremini. Google uuendab ka Play poodi, et kasutajatel oleks võimalik kontrollida, ega mõni rakendus ei ole muutunud telefoni jaoks ohtlikuks. Android O kohta saab pikemalt lugeda siit.

Arendajate jaoks olulise uudisena tõi Google välja, et Android hakkab toetama ka Kotlini programmeerimiskeelt.

Uuenduskuuri läbis ka Google Assistant, mis sai mitmeid uusi võimalusi. Üheks suurimaks neist on Google Lens, mille abil saab kaamera suunata objekti või kindla koha suunas ning telefon annab selle kohta infot. Näiteks võib see öelda, mis lillega on tegemist või kui palju restoranis toidud maksavad. Lens on saadaval ka Photos rakenduses, kus selle abil saab piltidel olevat informatsiooni tuvastada.

Hea uudis tuli ka Apple’i seadmete omanikele, kuna Google Assistant tuleb ka iPhone’idele.

Lisaks Assistantile muutub paremaks ka Google Home, millega saab peagi teha ka telefonikõnesid ning mis oskab kasutajale ka muutustest iseseisvalt teada anda. Näiteks võib kõlar märku anda, kui tavapäraselt marsruudil on tihe liiklus ning kodust tuleks varem lahkuda. Samuti saab Home nutikõlar uuenduse, mille tulemusel jõuavad teated ka teleriekraanile.

Foto: 9to5Google

Lisaks eelnevale tutvustas ka Google muid pisemaid uudiseid. Näiteks töötas ettevõte välja lahenduse, kus fotol olevad häirivad detailid saab eemaldada. Seega kui teha pilt, kuid aed jääb ette, siis saab Google aia pildilt lihtsalt ära kustutada.

Lähiajal jõuab Gmaili ka nutikate vastuste võimalus, kus meilirakendus oskab ära arvata, mida kasutaja vastata soovib.

Uued võimalused hakkavad kasutajateni jõudma järk-järgult.