Google’i hindas isesõitva auto jaoks olulist sensorit 90 protsenti alla

Google’i isesõitvate autode tehnoloogia arendusega tegelev Waymo on otsustanud hakata müüma olulist sensorit lausa 90 protsenti odavamalt, kirjutab Bloomberg.

Täpsemalt käib jutt Waymo toodetavatest LIDARist, mis püüab objektidelt peegelduvat valgust, et luua auto jaoks ruumiline pilt selle ümbrusest. Waymo tegevjuhi John Krafciki sõnul aitab ettevõte otsus sensori allahindluseks tuua vajaliku tehnoloogia miljonite kasutajateni.

Kuna üks takistus isesõitvate autode juures on nende sees oleva tehnoloogia kõrge hind, on Waymo hinnaalandus selge samm olukorra poole, kus isesõitvad autod võiksid ka reaalselt ostetavad olla. Waymo on enda sõnul märgatavalt arendanud ka sensoritega kaasnevat tarkvara, mis on oluline nende efektiivseks toimimiseks.

Lisaks Waymole plaanivad isesõitvaid autosid viie aasta jooksul inimesteni tuua Tesla, Ford, Volvo, BMW ja teised tootjad. Millal täpsemalt Waymo isesõitvaid autosid või nende tehnoloogiaga varustatud isesõitvaid autosid turule tuua plaanib, ei ole praeguse seisuga veel teada.

 

Avafoto: Waymo