Google tegi enda rakendustest vähenõudlikumad versioonid ja Androidist ka

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Google on välja tulnud mitmete vähenõudlike rakendustega, millede spetsifikatsioonid sobivad nii arengumaadesse kui ka seadmetele, millede näitajad tippklassini ei küündi. Uued rakendused tunneb ära Go tähise järgi.

Alustuseks on Google välja tulnud Android Oreo Go operatsioonisüsteemiga, mis jõudis hiljuti arendajate ja tootjate kätte, seega enda seadmesse seda veel alla laadida ei saa. Uus operatsioonisüsteem on mõeldud seadmetele, millede vahemälu ulatub 512 MB-st kuni 1 GB-ni. Oreo Go võtab enda alla telefonis poole vähem mahtu kui täisväärtuslik Android.

Oreo Go kasutab kergeid versioone Google rakendustest nagu Gmail Go, Maps Go, Google Search Go, Google Assistant Go. Lisaks kasutab Oreo Go operatsioonisüsteemis jooksev Chrome spetsiaalset Google serverit, kust kõik andmed läbi liiguvad, et nende andmemahtu veidi vähendada, enne kui info telefoni jõuab.

Samuti leiab kergest operatsioonisüsteemist ka Datally rakenduse, mis aitab silma peal hoida sellel, millised rakendused kui palju andmemahtu kulutavad.

Google Go rakendus lubab sul otsida teksti, pildi või heli abil Google’st erinevat lisainfot. Kui rakenduse suurel vennal Google Searchil on lisaks ka erinevad interaktiivsed infokaardid, mis vastavalt sinu asukohale, ilmale või kellaajale erinevat infot kuvavad, siis Google Go pakub selleks lihtsalt nuppe, mis avavad vastava informatsiooniga veebilehekülje.

Samuti on olemas ka Youtube Go, mis pakub erinevaid võimalusi videokvaliteedi vähendamiseks, et seda üle aeglase internetiühenduse voogedastada. Lisaks on Youtube Go’s võimalus videoid sõpradele üle Bluetoothi saata.

Rakendused on mõeldud arenevatele turgudele, nagu Kagu-Aasia, India ja Indoneesia. Praegu on mitmed Go rakendused ka neil turgudel saadaval.

Märkimist väärib, et mitmed Go rakendused ei tööta Androidi lipulaevadega nagu Samsung Galaxy S8 või Google Pixel 2 XL. Seda eelkõige põhjusel, et liiga väikseks surutud rakenduse avamine võib vahel võtta isegi kauem aega kui täissuuruses äpi avamine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.