Google loob lahendust, millega sa ei peaks enam kunagi telefonis oma parooli trükkima

google_pexels.jpeg

Google töötab koos paroolihaldustarkvara loova ettevõttega Dashlane projekti kallal, mis peaks ideaalis aitama inimesel Androidi rakendustesse nii sisse logida, et kasutaja ise ei pea enda parooli kuhugi kirjutama.

Google nimetab lahendust YOLO-ks – You Only Login Once. Lisaks sellele on projekt kõigile avatud, seega saavad kõik huvilised soovi korral aidata koodi täiendada ning selles vigu leida. Selline avatud lähenemine loob head eeldused ka selleks, et teised paroolihaldusteenused saavad Google’i lahendust enda teenustes rakendada.

Dashlane ja teised sarnased teenused nagu LastPass või 1Password aitavad inimesel erinevates äppides kasutada unikaalseid ja keerulisi paroole nii, et inimene ise peaks meeles pidama ainult väheseid turvalisi paroole. Mõned neist pakuvad küll tuge, et paroole otse äppidesse sisestada, kuid see pole universaalset kasutatav ja tihti ei tööta. Google'i koostööprojekt peakski tagama, et turvalised paroolihaldustarkvarad saavad Androidiga täieliku koostöövõime.

Praeguse seisuga plaanitakse lahendus tuua vaid Android operatsioonisüsteemi kasutavatele seadmetele, kuid Google loodab seda tulevikus pakkuda ka teistele operatsioonisüsteemidele.