Google leidis, et andmelekked on enimlevinud viis, kuidas su kontodele ligi pääsetakse

Google viis läbi uuringu, millest selgus, et enimlevinud viisid, kuidas inimeste paroole ja kasutajatunnuseid varastatakse, on õngitsusrünnakud ning andmelekked.

Selleks, et mõista, mis viisil pahatahtlikud inimesed kasutajate kontode paroolidele ning kasutajanimedele ligi pääsevad, viis Google läbi aasta pikkuse uuringu, kus uuris mustadel turgudele müüdavaid andmeid. Lisaks eelnevalt nimetatud viisidele on ka klaviatuurijälgijad on üsna levinud.

Uuringu käigus leidis Google ohtralt varastatud sisselogimisandmeid, millest 12 miljonit olid saadud õngitsusrünnakute teel, 3,3 miljardit andmelekete teel ning 788 000 klaviatuurijälgijate kasutamise teel.

12% leitud andmetest kasutasid kasutajanimena Gmaili meiliaadressi ning 7% juhtudest kasutati sama parooli mitmes erinevas kohas.

Seega on näha, et kasutajate sisselogimisandmed võivad kergelt võõrastesse kätesse sattuda, kuid pea igal juhul saavad kasutajad end ka ise kaitsta. Klaviatuurijälgijate vältimiseks tuleks kasutada viirusetõrjet ning hoolikalt jälgida, mida alla laed. Õngitsusrünnakute vältimiseks ei tohiks sisestada oma paroole ühelegi veidigi kahtlasele lehele. Andmeleketest tulenevate turvariskide vältimiseks ei tohiks ühte parooli mitmes kohas kasutada.