Google kuulutab Pixel 2 telefonid välja 4. oktoobril

Selline näeb välja eelmisel aastal välja tulnud Google Pixel XL.

Apple’ist ja iPhone X-ist oleme me nüüd kuulnud piisavalt ja Google’ile vist tundub samamoodi, sest nad andsid just teada, et nad annavad Androidiga enda vastulöögi 4. oktoobril, mil kuulutatakse välja uus telefon Pixel 2 ja selle suurem variant Pixel 2 XL.

Esimene päris Google’i telefon Pixel kuulutati välja eelmisel aastal samuti 4. oktoobril ja see on siiani üks parimaid Androidi telefon ning eriti heaks peetakse selle kaamerat ja muidugi tõsiasja, et see on puhta Androidiga telefon ja Googlelükkab sinna kõik uuendused kohe kui need välja tulevad.

Uue telefoniga seoses esitab Google promovideoga hulga küsimusi, millele Pixel 2 ja Pixel 2 XL (sest nii nende nimed peaksid ju tulema) vastama peaksid.

Küsimused, mida Google esitab, on sellised, millega maadleb iga telefonitooja, alates akukestvusest kuni kehva kaamerani. Eks need küsimused eeldavad, et Google’il on vähemalt mingil kujul neile vastused olemas.

Teada on, et Pixel 2 teeb HTC ja Pixel 2 XL-i teeb LG. Mõlemad firmad enda nime nendel telefonidel ei näe, kuid just need firmad on hetkel teinud ühed kõige paremad Androidiga telefonid üldse, vastavalt HTC U11 ja LG V30.

Lekete kohaselt tulevad mõlemad telefonid Qualcommi Snapdragon 835 kiibistikuga (mitte uue 836 kiibistikuga, nagu vahepeal oletati). Pixel 2 on 5-tollise ekraaniga, Pixel 2 XL 6-tollise ekraaniga ja mõlemad tulevad otse karbist kõige värskema Androidiga 8.0.

Hinda ja täpset müügiletulekuaega ma praegu oletama ei hakka, aga võib arvata, et Google jätkab alates Nexus 6P-st alguse saanud kõrgema hinna strateegiat.