Google ei saa ise otsustada, millal Pixeli telefonid tarkvarauuenduse saavad

pixel-cw-1.png

Huvitava faktina on selgunud, et Google'il ei ole Pixeli telefonide tarkvara üle täit kontrolli. USAs jõuavad Google'i uued telefonid lisaks firma e-poele müügile ka sideoperaatori Verizoni poodides. Just sealt ostetud telefonid on varustatud spetsiaalse Androidi versiooniga, mille uuenduste üle ei saa Google ise kõike otsustada. 

USA telekomifirmad on tuntud selle poolest, et nende kontrolli all olevad telefonid saavad uuendused suure hilinemisega. Senised Google’i telefonid (Nexused) on tuntud aga just vastupidise poolest ehk uue Androidi versiooni on nad alati saanud esimesena. Praegune seis loob veidra olukorra, kus Pixel telefonid kaotavad osade kasutajate jaoks suure osa oma võlust.

Verizon ning Google ei ole kommenteerinud, kui kiiresti hakkavad Verizoni poest ostetud Google’i telefonid tarkvarauuendusi saama, kuid harilikult testivad suured telekomifirmad nagu Verizon ning AT&T uuendusi pikalt. Testimise käigus tehakse kindlaks, et telefon ei koormaks võrku ning kõik funktsioonid töötaksid korrektselt.

Hoolimata praegusest seisust kinnitas Google, et Verizonist ostetud telefonid saavad turvauuendused kätte üheaegselt Google'i e-poest ostetud telefonidega. Lisaks võimalikule viivitusele tarkvarauuenduste juures peavad Verizoni kliendid leppima sellega, et nende uues telefonis on Verizoni poolt paigaldatud kolm rakendust.

Foto: Google