Google Earth sai suure uuenduse: vaata, mis on teisiti

Google uuendas Google Earth kaardirakendust ning nüüd on võimalik näha erinevaid linnu ja looduslike paiku 3D-vaates ning avastada huvitavaid kohti planeedil asjatundjate juhendamisel.

Esimene uuendus Google Earthi tuleb uue Voyager lahenduse näol, mis tutvustab kasutajale erinevaid huvitavaid punkte, näiteks rahvusparke või vaatamisväärsusi. Selgitusi jagavad oma ala asjatundjad. Lisaks sellele on saadaval ka mitmed videotuurid, mis on valmistatud BBC poolt.

Teine uuendus on Google Earthis nüüd Google’i otsingumootori juurest tuttav “I’m Feeling Lucky” nupp, millele vajutades on võimalik sattuda suvalisele kohale gloobusel, mis on millegipoolest huvitav. Huvitavate kohtade kohta näitab teenus ka infokaarte, kust võib leida huvitavaid fakte.

Google Earth pakub nüüd ka 3D-kaardi funktsiooni ehk erinevaid paikasid on võimalik näha justkui linnulennult. Siiski Eesti aladel ei paista 3D-kaart veel kuigi hästi töötavad.

Siiani on uuenduskuuri läbinud Google Earthi Chrome’i veebirakendus ning Androidi rakendus. Uuendus iOS’ile ja teistele rakendustele peaks saabuma lähiajal.