Google andis oma revolutsioonilise JPEG-ide pakkija igaühele tasuta kasutamiseks

Google töötab hoolsalt selle kallal, et piltide laadimine internetibrauseris võtaks vähem aega. Selleks on ettevõte loonud uue JPEG kodeerija, mis muudab laetavad pildifailid väiksemaks ning teinud lähtekoodi avalikuks, andes uuenduse tasuta igaühele kasutada.

Kodeerija nimeks on Guetzli ning Google’i sõnul suudab see luua hea kvaliteediga JPEG-pilte, mis samas on 35 protsenti väiksemad, kui praegu pakutavate kodeerijad võimaldavad. Kodeerija eelis uue failiformaadi loomise ees on see, et JPEG ühildub kenasti peaaegu iga olemasoleva internetibrauseriga, seega peaks selle kasutusele võtmine olema lihtne.

Mida väiksem on veebilehel olev pildifail, seda kiiremini see internetis ringi vaadates ära laeb. Seega kui Google suudab luua lahenduse, mis muudaks veebilehtedel olevad JPEG-pildifailid väiksemaks, siis muutuks inimeste internetikasutus märksa meeldivamaks.

Google’i andmetel on kodeerija miinuseks praeguse seisuga veel see, et failide kokkupakkimine võtab teistest kodeerijatest kauem aega. Samas lõpptulemus, milleks on 35 protsenti väiksem pildifail, tasub Google’i hinnangul ära.

Guetzli võib igaüks ise installia ja piltidega katsetada. Lähtekoodi ja juhendid selleks leiab siit.