Geeniuse ülevaade: selline on äsja välja tulnud Note 9

Eile õhtul välja toodud Samsung Galaxy Note jõuab ametlikult müügile kuu lõpus, aga esimese testimudeliga teeme teile ülevaate, mida telefon endast kujutab.

Peamiste disainiuuendustega on telefoni ekraani pisut kasvanud, nüüd on selle diagonaal 6,4 tolli ja see tundub esmamuljena käes hoides väga suur. Note 9 on selgelt kahe käe telefon.

Muudatusi võrreldes eelmise Note 8-ga on veel, aga neid märkavad ainult vana telefoni igapäevased kasutajad: uue Note 9 servad on pisut sümmeetrilisemalt ümarad.

Kõige olulisem muutus välimuselt on sõrmejäljelugeja asukoha muutus. See on nihkunud kaamera kõrvalt kaamera alla.

Tulemus on kindlasti ergonoomilisem, aga ikkagi: telefon on nii suur, et mugavalt telefoni allservast hoides ei kipu keskmise inimese näpud sõrmejäljelugejani ulatuma.

Kui Note 9-s on mõni põnev uuendus, siis võtame selle kõige põnevama kohe ette. See on muidugi puutepulk, mis on bränditud nimega S Pen.

Esiteks: see on nüüd kollane!

Kui lukustatud telefonist pulk välja tõmmata, avaneb kohe võimalus ekraanile mõni märge või kritseldus teha.

See pole otseselt uus funktsionaalsus, aga tuleb kiita, kui paganama hea. Puutepulk hõõrdub vastu ekraani just parajalt, mitte liiga libedalt ega karedalt.

Aga S Peni üks ja peamine uuendus on nüüd see, et sellel on Bluetooth ühendus telefoniga. Miks seda vaja on? Näiteks selleks, et pliiatsi külje peale olevat nuppu saab kasutada kaugjuhtimispuldina.

(Ja et selge oleks: puutepliiatsi otsas olev nupp, mida saab pöidlaga plõksutada, ei tee midagi. See rahustab lihtsalt närve.)

See kaugjuhtimispult toimib näiteks “päästikuna” kaameraäpis. Teed kaamera lahti, pöörad selfie tegemiseks enda poole ja ei pea enam küünitama ekraanil oleva nupuni. Vajutad teise käega rahulikult pulgal olevat nuppu ja pilt tehtud.

Tulemus vaadatuna telefoni poolt:

Ja veel väike suurusvõrdlus iPhone 8 Plusiga. Telefonid on välismõõtmetelt üsna samas suurusjärgus, aga Note 9 ekraan on hiiglaslik.