Geenius tuleb õue: laupäeval saab igaüks meie telgis näha põnevaid asju

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
13112851_1115685128488831_4187452805009965255_o.jpg

Geenius tuleb esimest korda avalikkuse ette ja mitte üksi, vaid sõpradega. Ja mitte väikselt kuhugi nurga taha, vaid kohe suurelt otse keset linna: Vabaduse platsile Tallinnas.

7. mail toimub Tallinnas Vabaduse väljakul suur avalik üritus: Euroopa Päev. See on lõbus kogupereüritus, millega tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva. Üks osa sellest üritusest on Geeniuse digitelk, kus lisaks meile endile näeb ja saab proovida nii virtuaalreaalsust, drooniga lendamist kui hulga huvitavate Eesti idufirmade tooteid. Saab sõita elektriratta ja -rulaga, vaadata oma silmaga Starshipi kuulsat pakirobotit ja isegi päris koerale pai teha.

Geeniuse telgi kava on selline:

  • Eesti idufirma Sprayprinter leiutis võimaldab igaühel katta seinu põnevate joonistuste ja mustritega. Telgi ühe seina peal näidatakse, kuidas masin reaalselt töötab, ja huvilised saavad seda ka ise proovida.
  • Eesti idufirma Bike ID pakub võimalust kanda oma jalgratas rahvusvahelisse jalgrataste registrisse ja see soovi korral ka nende juures kindlustada. Laadi alla äpp ja lisa ratas registrisse. Kohapeal saad näha, kuidas lahendus töötab.
  • Eesti idufirma Ampler Bikes toodab elektrijalgrattaid. Telgis on ta väljas koos teise Eesti idufirmaga CoModule, mis toodab elektrijalgratastele mõistust ehk tarkvara ja analüütikat, mille abil saab prognoosida sõidukaugust ning jälgida ratta elu ja tervist. Kohapeal saavad inimesed Eesti oma elektrirattaga sõitmist ka ise katsetada.
  • Eestis tegutsev, aga mitte eestlaste loodud idufirma Mash Machine toodab innovaatilisi muusikamasinaid: interaktiivseid laudu, mis võimaldavad igaühel DJ-ks hakata. Kohapeal saab igaüks proovida, kuidas Mash Machine’iga muusikat tehakse.
  • Eesti idufirma Starship Technologies töötab välja maailmas palju laineid löönud kullerroboteid. Vaatame koos, kuidas kullerrobotid oma tööga hakkama saavad.
  • Eesti idufirma Heelosophy pakub inimestele võimalust teha kindlaks nende jalgade raskuspunktid. Vastavalt sellele saab teha kinga sisetallad, mis koormavad jalgu tunduvalt vähem kui universaalsed tallad.
  • Eesti mängustuudio Rikai Games annab proovida nuputamismängu Bit by Bit, mis on mõeldud laste ettevalmistamiseks programmeerimise õppimiseks. Mängu saab ka oma nutiseadmetele installida.
  • Eesti idufirma Huntloc, mis teeb mobiiliäppi ja seadmeid jahimeestele, et nad saaksid jahti nutikalt pidada ega tulistaks kogemata näiteks üksteise poole. Ühtlasi teevad koerale kaela riputatavat andurit, mille kaudu saab koeraga ka rääkida, kui ta kaugel on. Koer tuleb ilmselt ka.
  • Kohal on ka droon, simulaator ja elektrirula. Lendame drooniga linna kohal kõrgustes ja saadame maa peale live-videopilti. Igaüks saab ise proovida lennata droonisimulaatoriga, sõita elektrirulaga ja küllap on neil veel üllatusi kaasas.

Üritus on tasuta ning kõik on meie juurde oodatud. Kes tahab, saab end Facebookis sündmusele kirja panna siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.