Fitbit tutvustas värsket nutikella ja naistele mõeldud uut funktsionaalsust

Fitbit tutvustas täna uut ja taskukohase hinnaga nutikella Fitbit Versa. Lisaks tervise ja füüsilise aktiivsuse jälgimise funktsioonidele (24/7 südame löögisageduse jälgimine, kuvatavad treeningud ja automaatne uneetappide jälgimine) hõlmab Versa endas ka kontaktivabasid makseid, mälumahtu muusika hoiustamiseks ning rohkem kui neli päeva kestvat akut.

Versa tuleb välja Fitbit OS 2.0-ga, mille juurde kuulub uus isikupärastatud andmepaneel, mis pakub terviklikumat vaadet oma tervise- ja vormisoleku andmetele.

Versa hinnaks on 199 eurot ning tänasest on võimalik seda endale eelmüügi korras tellida. Poodidesse jõuab uus nutikell aprillikuus.

Lisaks teatas Fitbit uuest naiste tervise jälgimise funktsioonist, mis aitab naistel jälgida oma menstruaal­tsüklit, näha terviseandmeid tervikuna ühes kohas ja mõista paremini oma üldist terviseseisundit.

Naiste tervise jälgimise funktsiooni saavad kasutada nii uue Fitbit Versa kui ka Fitbit Ionicu omanikud. Kevadest on ligipääs rakendusele kõigil Fitbiti kasutajatel. Hiljutise Fitbiti uuringu järgi ei teadnud 80% naistest, kui palju faase on menstruaaltsüklis. Enam kui 70% ei olnud suutelised õigesti määratlema tsükli keskmist pikkust.

“Naise tervise jälgimise funktsioon aitab naisel mõista paremini oma menstruaaltsüklit seoses tema füüsilise ja vaimse tervisega. Kui nad hakkavad aja jooksul ära tundma, mis on normaalsed tendentsid ja mis võivad olla probleemid, siis on kergem seda infot ka oma arstiga jagada,” ütles dr Katharine White Bostoni ülikooli meditsiinikooli sünnitusabi ja günekoloogia dotsent ja Fitbiti nõustaja.

“Menstruaaltsükli nüansse ei ole erinevate rahvuste seas nii laialt uuritud kui muid tervise aspekte. See Fitbiti huvitav arendustöö võib potentsiaalselt aidata luua ühe suurima menstruaaltervise näitajate andmebaasi maailmas, andes tervishoiu ja teadustöö professionaalidele enneolematu võimaluse uurida menstruaaltsükleid ja naiste tervist reaalsete andmetega.”