Facebooki uus videoplatvorm konkureerib YouTube’iga

Foto: Facebook

Facebook tõi avalikkuse ette uue videokeskkonna, mis peaks hakkama konkureerima suurte videoplatvormidega nagu YouTube või Netflix.

Peagi hakkavad suhtlusvõrgustiku kasutajad nägema Watch nimelist alamenüüd, mille kaudu hakatakse kasutajatele pakkuma erinevaid Facebooki rahastatud saateid ja otseülekandeid.

Sarnaselt näiteks Netflixile analüüsib platvorm kasutajate vaatamisharjumusi, mis peaks aitama neil tulevikus teisi sarnaseid videoid leida. Lisaks saavad vaatajad sisu kommenteerida ning liituda kindlate saadete jaoks loodud gruppidega.

“Videote vaatamine ei pea olema passiivne tegevus. See võib olla võimalus inimeste jaoks oma kogemusi jagada ning tuua kokku sarnaste huvidega kasutajaid,” kirjutas Facebooki looja Mark Zuckerberg Facebooki postituses.

Uus lahendus peaks olema konkurendiks praegu populaarsetele videoplatvormidele nagu YouTube või Netflix. Suhtlusvõrgustiku kasuks räägib selle suur kasutajate arv ning arenenud reklaamisüsteem, mida saaks rakendada ka uuel platvormil.

Watch platvormi saavad esimesena näha Facebooki kasutajad Ameerika Ühendriikides ning teised regioonid peaksid uut ideed proovida saama lähiajal.

Introducing Watch

Posted by Facebook on 9. august 2017. a.