Facebook tegi lastele Messengeri rakenduse, mida saavad vanemad kontrollida

Facebook tegi Messengeri rakendusest lasteversiooni ning pani sellele nimeks Messenger Kids. Rakenduses saavad vanemad kõike kontrollida, seega ei ole lapsel võimalik suhelda inimestega, keda vanemad heaks ei kiida.

Selleks, et laps saaks Messengeri kasutada, ei pea tal olema Facebooki kontot. Lapsevanem logib alguses rakendusse enda kontoga sisse ning loob seejärel lapsele konto, millega saab suhelda vaid Messenger Kids rakenduses.

Lapsevanem saab läbi Facebooki lisada kontakte, kellega laps suhelda saab. Seega saab näiteks lisada vanaemad-vanaisad või onud-tädid. Samuti saab lisada teisi Messenger Kidsi kasutajaid, kuid selleks peavad olema täidetud teatud tingimused.

Seega kui väike Juhan tahab rakenduses suhelda oma klassiõe Pillega, siis peab ta paluma oma ema või isa, et Pille kontaktiks lisataks. Selleks peavad aga Juhani vanemad Pille vanematega sõbrad olema. Vanemad peavad lisamissoovi kinnitama ning kui see on tehtud, saavad Juhan ja Pille omavahel rääkima hakata.

Vanemad saavad aga igal hetkel kontaktid eemaldada, samuti saab teha laps ise. Lapsevanem saab eemaldamise kohta ka teate.

Rakenduses ei ole ka reklaame ning selle visuaalne külg peaks olema lastele meeldiv. Seal on suured nupud ning suur rõhk on ka videokõnedel, kus lapsed saavad kasutada erinevaid eakohaseid filtreid või GIFe, et kasutuskogemus paremaks muuta.

Rakendus töötab esialgu vaid USAs, aga võib arvata, et see tuleb millalgi ka siia.