Euroopa mobiilipank Revolut tegi nüüd kõige lihtsama viisi otse telefonist krüptovaluutat osta

Üle Euroopa tegutsev mobiilipank Revolut avab sel nädalal oma kasutajatele võimaluse mobiilirakenduses kõigest mõne sekundiga osta maailma kolme kõige populaarsemat krüptovaluutat bitcoine, litecoine ja ethereumi, teatas firma.

Kui kasutaja kannab oma Revoluti kontole ühte 25-st rakenduse toetatavast valuutast ja kohe saabki raha mis tahes krüptovaluutaks vahetada. Niisugune vahetusprotseduur võtab aega 30 sekundit. See on praegu tõenäoliselt maailmas kõige kiirem viis osta või müüa krüptovaluutat.

“Krüptovaluuta kasutuselevõtt on juba pikka aega olnud meie klientide põhisoov. Me võtsime seda selgelt ja varakult kuulda ning asusime kohe asja kallale. Siiski selle süsteemi loomine ja inimesteni toomine nõudis vägagi palju tööd, aega ja kulusid,” väidab Revoluti Balti piirkonna juht Andrius Bičeika. “Ent tulemuse üle on meil ülihea meel. Pakkudes oma kasutajatele võimalust osta ja müüa krüptovaluutat lihtsal viisil, jätkame enda kui finantssüsteemi huligaani kuvandi kinnistamist. Endiselt on hulganisti mooduseid, kuidas seda saab tugevalt raputada ning tarbijale mugavamaks ja odavamaks muuta,” räägib Bičeika.

Revoluti kasutajad saavad soetatud bitcoine, litecoine ja ethereumi hoida koos muude valuutadega rakenduses endas või saata krüptovaluutat tasuta ja momentaalselt Revoluti teistele kasutajatele. Kui juhtub, et kaardimakse korral ei ole kontol piisavalt vahendeid mõnes traditsioonilises valuutas, konverdib rakendus krüptovaluutad maksmise hetkel automaatselt parima võimaliku kursiga.

Võimalus pääseda digivaluuta maailma

“Et digivaluuta maailma pääseks rohkem inimesi, tuli tublisti vähendada barjääre, mis piirasid ligipääsu sellele turule. Krüptovaluuta kasutuselevõtuga Revoluti platvormil loome kõikidele oma klientidele võimaluse hakata seda kasutama lihtsal, kiirel ja turvalisel viisil,” ütleb Revoluti peainsener ja projektijuht Lewis Tuff.

Et krüptovaluutade kasutus oleks veelgi mugavam, pakub Revolut esmakordselt maailmas võimalust kasutada vahetamiseks ükskõik millist 25-st eri fiat-valuutast. Näiteks kui inimene soovib krüptovaluutat osta Poola zlottide või Šveitsi frankide eest, väldib ta sellisel moel valuutavahetustasusid, sest ta ei pea raha kõigepealt USA dollariteks või eurodeks vahetama.

Revolut pakub krüptovaluuta vahetust turul igati konkurentsivõimelise vahetusmarginaaliga. Paljud inimesed satuvad tänase päevani erinevate vahetuspunktide ja maaklerite püünistesse, kus vahetamise eest võetakse alles hiljem avaldatavaid tasusid, mille kogusumma võib ulatuda 5–9% vahetussummast. Revolutiga garanteeritakse kliendile vahetamise eest 1,5% vahendustasu ja mingeid täiendavaid peidetud tasusid ei lisandu.

Revolut alustas tegevust 2015. a juulis, mil esitles maailmale ambitsioonikat eesmärki reformida pangandussektorit. Revoluti kliendid võivad mobiilirakenduse abil kõigest minutiga avada arvelduskonto, kulutada lisamaksuta raha 130-s valuutas üle kogu maailma, hoida ja käsutada rakenduses üheaegselt kuni 25 valuutat ning vahetada neid parima võimaliku – pankadevahelise – valuutakursiga.

Veidi rohkem kui kahe aasta eest Londonis loodud ettevõttel on kogu Euroopas juba üle 1 mln kasutaja, kes on teinud rohkem kui 42 mln operatsiooni, mille koguväärtus küündib tänasel päeval juba 6,6 mld USA dollarini. Maailma üks kiirema kasvuga fintech-idufirmasid on saanud juba peaaegu 90 mln USA dollarit sellistelt investeerijatelt nagu Index Ventures, Ribbit Capital ja Balderton Capital.