Euroopa liit tahab hakata küsima kõigi Bitcoini kasutajate aadresse ja isikuandmeid

capture-electrum.png

Euroopa Liidu ülemkogu tahab krüptoraha nagu Bitcoiniga kauplemise anonüümsust vähendada, kirjutab deepweb.com. EL-i liikmesriikide nõusoleku korral hakkaks Bitcoini, Litecoini, Ripple makseprotokolli ja muid sarnaseid tehnoloogiaid reguleerima Euroopa rahapesu vastane direktiiv, mille järel peaks kõik nendega tegelejad registreerima üleeuroopalises andmebaasis. See tähendab, et bitcoinide ostmiseks või müümiseks tuleb kirja panna oma nimi ja elukoha aadress.

Säärase regulatsiooni eesmärgiks on vähendada krüptovaluutast tuleneva anonüümsuse ära kasutamist mustal turul ning petuskeemides, kuna lisaks Bitcoini laialdasele levikule internetis on see ka põhiline valuuta tumeveebis ebaseaduslike tehingute tegemiseks. 2016. aasta alguses laekunud Europoli raporti kohaselt terroristid Bitcoini ei kasuta. Ekspertide sõnul kasutab enamik terroriste hoopis pangaülekandeid ning sularaha, kuna Bitcoini liikumisi ja tehinguid on virtuaalse rahana väga lihtne internetis jälgida.

Otsuse laiem tagajärg võib olla aga see, et EL-is hüljatakse Bitcoini kasutamine just liiga palju andmeid nõudvate seaduste tõttu, mis omakorda võib vähendada bitcoini kurssi.

Mainitud uuendus puudutaks ka mobiilside kõnekaartide kasutamist. Et osta ettemakstud kõnekaarti, tuleks kliendil ette nn deposiidikontole maksta 150 eurot. Samuti luuakse kaartidele päevane limiit, 250 eurot, kuigi osad riigid kasutavad juba täna hulga väiksemaid limiite.

 

Foto: ThomasV/Wikimedia/CC