Meie esmamuljed Samsungi selle aasta tipptelefonidest Galaxy S9 ja S9+

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Samsung tõi maailma suurima mobiilimessi Mobile World Congress raames avalikkuse ette selleaastase lipulaeva Galaxy S9 ja selle sõsartelefoni S9+, mille suurimateks uudisteks on sel aastal uus kaamerasüsteem ja tõusnud hind.

Kui möödunud aastal oli S8 ja S8+ erinevuseks vaid nende suurus, siis sel aastal saavad pluss-mudeli ostjad ka midagi muud, näiteks kaks kaamerat ja rohkem muutmälu.

Kuid esmalt tavaline Galaxy S9. Telefonil on 5,8-tolline AMOLED-ekraan ehk telefon kasutab sama ekraanitehnoloogiat kui möödunud aasta Galaxy S8 ning on semuks ka iPhone’i X-mudelile. Telefoni seest leiab Exynos 9810 protsessori ja 4 GB muutmälu. Salvestusruumi on seadmes alates 64 gigabaidist ja seda saab soovi korral mälukaardi abil suurendada.

Telefoni aku suuruseks on 3000 mAh ning seda saab sarnaselt teistele Samsungi telefonidele laadida USB-C kaabli abil. Kuna kasutatav Exynos 9810 peaks olema väga efektiivne, siis võib eeldada, et telefoni aku eluiga on võrreldes eelmise mudeliga märkimisväärselt paranenud.

Telefoni tagaküljelt leiab 12-megapikslise F1.5/2.4 kaamera, mis peaks tagama selle, et telefoniga saab pilte jäädvustada ka kõige pimedamates oludes. Lisaks korralikule pildistamisvõimalusele laseb Samsungi uus seade nüüd jäädvustada ka aegluubis video, seda kuni 960 kaadrit sekundis.

S9 toob kaasa teise kaamera

S9+ mudeli ostmist saab enda käsutusse aga 6,2-tollise ekraaniga telefoni, mille sisekomponendid on suuresti samad kui selle väiksemal sõsaral. Siiski saab suurema ja kallima mudeli puhul ka midagi lisaks.

Lisaks suuremale 3500 mAh akule ja 6 GB muutmälule on plussmudeli tagumisel küljel ühe kaameramooduli asemel neid kaks, seega on võimalik telefoniga jäädvustada portreerežiimis fotosid. Üks kaameratest on sama, mis tavalise S9 puhul, teine aga 12-megapiksline F2.4 kaamera. Esikaamerad on telefonidel 5-megapikslised.

Sel aastal on Samsung uuendanud ka oma lipulaeva helisüsteemi. Kui varem oli kõlar vaid telefoni alumisel küljel, laadimisaugu kõrval, siis nüüd on kõlar ka seadme ülemises osas, seega saab filmide või muusika nautimise ajal seda teha stereovormis. Samuti ei pea enam kartma, et kõlari kogemata kinni katad.

Ära väärib mainimist veel ka uue asetusega sõrmejäljelugeja, mis varem oli täpselt kaamera kõrval, kuid nüüd on hoopis selle all. See peaks lahendama probleemi, kus telefoni avades pistetakse näpp pidevalt ekslikult hoopis kaamera peale, mis toob kaasa selle, et see on pidevalt sõrmejälgi täis.

Kui aga sõrmejälgelugeja kasutamine tundub liialt tüütu, siis saab kasutada ka Samsungi Face ID klooni, mil nimeks Intelligent Scan, mis on edasiarendus Samsungi varasemast näo- ja iirisetuvastusest.

Lisaks näotuvastusüsteemile on tarkvara ka mujal uuenenud ning S9 on esimene Samsungi seade, mis sai kõige värskema Android Oreo 8.0 operatsioonisüsteemi.
Võrreldes möödunud aasta mudelitega on muutunud ka hind ning mõlema seadme hind on umbes 50 eurot kõrgemale tõusnud.

Väiksem Galaxy S9 jõuab müügile hinanga 849 eurot ja suurem Galaxy S9+ hinnaga 949 eurot, seega on võimsam telefon hinna poolest sarnane iPhone X-ile või Samsungi enda Note 8 telefonile.

Eeltellimine Eestis algas 25. veebruarist ja müüki saabuvad uue telefonid 16. märtsil.

Esmamulje jätab külmaks

Samsungi lipulaevad ei saa küll harilikult nõnda laialdast meediakajastust, kui uued iPhone’id, kuid kuna Samsungi näol on siiski tegu maailma ühe suurima mobiilitootjaga, on firma igaaastane lipulaev telefon, mis peaks teistele teed näitama. Ning tundub, et sel aastal on Samsung otsustanud, et jätkata tuleks käidud radadel.

Heites pilgu uuele telefonile ning eelmise aasta mudelile, on esmapilgul suuri erinevusi keeruline märgata. Nii S8 kui ka S9 on sarnase välimusega, kus ekraani ümbritsevad mustad ääred on viidud miinimumi lähedale ning ekraan on venitatud tavapärasest veidi pikemast, et internetis kassipilte vaadates neid korraga rohkem ekraanile mahuks.

Geenius sai telefoni ka lühikese aja jooksul ise proovida ning telefoni sarnasus pole vaid visuaalne ja telefon tundub ka käes hoides väga sarnane oma eelkäijale.

Kuid Samsungi on vanal foonil jätkamise eest raske süüdistada. S8 disain oli kaunis ning asjalik, telefoni esikülg oli ekraani täis ning siiani on vähesed telefonitootjad jõudnud tootmismasinate seadistamisega samale maale, et mustad ääred nõnda väiksest suruda, seega on Samsungi “kui see pole katki, siis ära näpi” lähenemine uuele telefonile mõistetav.

Kuid see toob kaasa selle, et Samsungi värskeima lipulaeva kohta saab hakata vinguma täpselt samuti, kui viimastel aastatel oli tavaline Apple’i iPhone’ide puhul: see on täpselt sama kui eelmine, lihtsalt vinti on veidi peale keeratud.

Jah, telefoni sees on uus ja võimsam protsessor ning telefoni tagaküljel on korralik ja võimas kaamera, mis tuleb tunnistada, teeb esimese kiire proovimise põhjal väga kenasid pilte, seda isegi hämaras ja sadade ajakirjanike hingeõhust suduses messialal: telefon seab fookust kiirelt, pildid on teravad ja värvid on kirkad ning kaunid.

Samuti on imeilus nii suurema kui ka väiksema telefoni ekraan, kuid need olid imeilusad juba eelmise mudeli puhul. Puudu pole ka kiirusest: telefon lippab läbi rakenduste ja muude valikute kärmelt, kuid ka see on midagi, mida on Samsung juba varem väga hästi teinud.

Ja see on koht, kus tahaks kirjutada sellest suurest edasiminekust, mis Samsung sel aastal mobiilimaailma tõi. Näiteks, et nüüd on telefoni sõrmejäljelugeja peidetud ekraani alla. Aga vot, ei saa. Sest seda ei ole.

Mis juhul selle telefoni ostma peaks?

See on ilma igasuguse kahtluseta võimas ja vinge telefon, mille omamine on lust ja mis püsib kasutamiseks piisavalt võimas veel aastaid, kuid mille puhul on raske leida õigustust Samsungi otsusele hinda paljude eurode võrra kergitada. Samuti on raske leida põhjust, miks peaks soovitama just seda telefoni, mitte oluliselt odavamat S8 mudelit.

Ja ma ei suuda seda õigustust leida, seega võtan abiks varasema praktika, mida on tihtilugu rakendatud uute iPhone’i mudelite puhul: kui sul on S8, siis selle telefoni ostmisel ei ole ilmselt mõtet. See lihtsalt pole nii palju parem.

Kui oled aga kindla peale uut telefoni otsimas, sest su taskus on neli aastat vana Alcatel, mis enam sugugi koostööd teha ei taha, siis on S9 ja ka S9+ igati turvaline valik: need on käes mõnusad, need teevad väga häid pilte, nende ekraanid rõõmustavad silma ning nende sees on piisavalt võimsust, et vajadusel inimene kuule saada.

Rahakott küll nutab, kuid 1000-eurosed telefonid on uus reaalsus, seega tasub selle tõsiasjaga leppida, kui on kavas lähiaastatel lipulaeva tasemel telefon soetada.

Geeniuse pikem ja põhjalikum Galaxy S9 arvustus valmib lähiajal.

Ajakirjaniku reisikulud kattis Samsung.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.