Elisa uus äpp aitab üles leida kaotsi läinud lemmiklooma

Elisa tõi koostöös idufirmaga Canesega turule uue äpi, mis aitab kiirelt üles leida kaotsi läinud lemmiklooma, saates automaatteavitusi juhul, kui ta on omaniku poolt määratud piirkonnast lahkunud. Teenuse hind on 2,99 eurot kuus.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on uus äpp Elisa Lemmikloom ettevõtte esimene eraklienditeenus asjade interneti ehk IoT valdkonnas. „Tegemist on väikesel jälgimisseadmel ja nutitelefonil tugineva teenusega, mis kasutab mobiilset internetti looma rihma või trakside külge asetatud seadme asukoha tuvastamiseks,” tutvustas Hiiepuu uudset rakendust.

„Kasutaja saab lemmikloomarakenduses ise määratleda, millises geograafilises asukohas loom täpselt viibima peaks, olgu selleks näiteks aed või koduterritoorium. Juhul kui loom sellest piirkonnast väljub, saabub omanikule teavitus.”

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriisk tõdes, et iga lemmiklooma omanik teab omast käest, et iga lemmik on kui täieõiguslik pereliige ja tema heaolu eest hoolitsemine on äärmiselt oluline.  „Uue Elisa lemmiklooma äpi abil on võimalik neljajalgse sõbra asukohta kiiresti ja mugavalt tuvastada ning lemmikloom koju tagasi tuua,“ tutvustas Kertu Kriisk rakenduse peamist väärtust.

Lemmiku jälgimiseks saab äpis seadistada erinevaid territooriume, nii võib eraldi määrata kodu ja suvila või mõne teise sagedasti külastatava asukoha tsoonid. Territooriume saab äpis määrata piiramatult. Ühe positsioneerimisseadmega saab siduda kolm kasutajat, niimoodi on kõigil teada, kus pere neljajalgsed liikmed asuvad ja seetõttu võimalikloom koju toimetada sellel, kes lähemal.

Tegemist on teenuse beetaversiooniga, millega Elisa mõõdab Eesti inimeste vajadust selle teenuse järele. „Juhul, kui saame turult positiivse tagasiside, on plaanis äppi edasi arendada – lisada sotsiaalsust ja uusi nutikaid lahendusi,“ lubas Kertu Kriisk.

Jälgimisseadmel on IPX67 standardi vee- ja niiskuskindlus, ühe laadimiskorraga on seade töökorras 5-7 päeva. Elisa Lemmiklooma rakendus on alla laetav nii iOS kui Androidi nutiseadmetele ja teenusega saavad liituda kõikide Eesti operaatorite kliendid.