Elisa kasutab sidemastide korrashoiuks ning töötajate ohutuse tagamiseks droone

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
dji_phantom_4.jpg

Droonid ei ole sugugi vaid meelelahutuslikeks otstarveteks mõeldud. Neid kasutavad nii fotograafid kui ka muude alade esindajad. Üllatuslikult kasutab oma igapäevatöös droone ka Elisa.

Elisa kasutab droone töövahendina keerukamatel objektidel nagu tugijaamade, mastide ja kõrghoonete katustel vaatluste tegemiseks. Elisa hinnangul suurendab droon töövahendina vajalikes hooldustöödes tööohutust.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli hinnangul pole mehitamata lennuvahendi kasutuselevõtt igapäevases tööelus mitte ainult teinud elu palju lihtsamaks, vaid vähendanud ettevõttel ka kontrollvaatlusele minevaid kulusid.

"Droonilend on oluliselt kuluefektiivsem meie jaoks kui vastava rasketehnika tellimine ja selle kasutamine kontrollvaatluse tegemiseks,"ütlesPolli."Üks mast võib olla ca 100 meetri kõrgune. Kui muidu oli tavapäraseks praktikaks see, et töötaja ronib masti pidi üles vajalike seadmete kontrolliks, siis praegu saame sellise kontrollvaatluse teha drooni toel."

Telekomiturul on igapäevaseks nähtuseks seadmete hooldustööd, mida tuleb teha keerukatel maastikutingimustel kui ka hoonete katustel, kuhu füüsiliselt jõudmine võib osutuda aeganõudvaks ja ohtlikuks tegevuseks.

"Drooni kasutuselevõtmine Elisas on aidanud tagada veelgi paremini võrgutöödega seonduvate kolleegide tööohutust, muutnud oluliselt lihtsamaks keerukamatel objektidel vaatluste läbiviimise ja muutnud sellele kuluva aja kordades lühemaks,"tõstis Polli esile lennuvahendi positiivseid tööfunktsioone.

https://youtube.com/watch?v=AxVk7m0ekao

Foto: Kristjan Madalvee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.