Eestlaste lemmiktelefoni Sony Compact uusversioon teeb seekord kõike õigesti

Kui Sony telefonidel oli eelmisel aasta X-seeria mudelitega vaheaasta ja me ei olnud neist vaimustuses, siis sel sügisel tulevad tuleb Sony tagasi tuntud headuses suure ekraaniga tippmudeliga Xperia XZ1 ja väikese ekraaniga, aga sama võimeka XZ1 Compacty mudeliga. 5,2tollise HDR ekraaniga tippmudel hakkab maksma 699 eurot ja 4,6tollise Compact hakkab maksma 599 eurot.

Sony Xperia XZ1 eeltellimine algab 14. septembril, müügile jõuavad mõlemad mudelid 10. oktoobril. Kui eelmisel aastal küsiti tagasihoidlikuma sisuga X Compacti eest samuti 600 eurot, siis nüüd tundub tippvarustusega sama mudeli eest selle hinna küsimine õigustatud.

Telefonide disain on jäänud paljuski samaks ja Sony on pea ainus tootja, kes ei liigu äärest-ääreni ekraanide suunas, vaid kelle telefonide ekraanide ümber on endiselt ruumi ka raami jaoks.

Mõlemad mudelid on IP68 standardile vastavalt veekindlad, mõlemas on Snapdragon 835 kiibistik ja mõlemad tulevad otse karbist kõige uuema Androidiga (8.0), olles esimesed telefonid Eestis, mida saab osta värskeima kohe Androidiga. Ainsaks erinevuseks telefonide vahel on ekraani eraldusvõime, vastavalt 1080p ja 720p.

Mõlemad telefonid toetavad Super Slow Motion aegluubis videosalvestust (960 kaadrit sekundis), 3D Creator äppi, mille abil on võimalik skaneerida 3D-kujutisi esemetest ja nägudest, ning Hi-Res heliformaatide tuge, sealhulgas nii LDAC kui AptX-koodekit.

Geeniusel on olemas mõlemast telefonist testimudel ja arvustusi neist on oodata järgmisel nädalal.