Eestisse tuleb kaks uut söögiäppi: näita restoranis enda telefoni ja menüü hind langeb poole võrra

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Broneerid restorani läbi Checkspoti ja hinnad kukkuvad seal kohe 30%.

Sel aastal osaleb “Ajujahi” ideesaates kaks uut ettevõtet, kelle abil saab hästi ja odavalt süüa tellida. kuidas nad niigi tihedal toiduturul hakkama saavad?

Äpp broneerib laua ja annab soodustust

Checkspot lahendab muresid mõlemal poolel. Näljased inimesed leiavad ümbruskonnast restorane, kus praegusel ajal võiks olla vabu kohti. Lisaks pakub Checkspot restoranides soodustusi, mis on päris kõrged, jäädes 30-50% ja seda kogu menüü pealt.

Me proovisime seda ise järele ja tõesti, saime teada, et meile lähim teenusega seotud restoran Pull asub meist täpselt 96,56064 meetri kaugusel ning broneerisime seal laua kahele, saades veel 30% hinnas alla. Pole paha diil.

Teiselt poolt lahendab äpp restorani omanike mure, kes on hädas tühjade teenindussaalidega. Rakendus toob sööma kliente ja ehkki nad saavad süüa soodushinnaga, on viiskümmend poole hinnaga maksvat klienti ikka ju parem kui mitte ühtegi klienti.

Checkspoti tegevjuht Ken Marten Mällo selgitab Geeniusele: “Äpi kasutaja rohkem midagi tegema ei peagi, kui et näeb mõnda söögikohta soodustusega äpis, vajutab rakenduses aktiveeri ja siis tal ongi soodustus aktiivne.”

Restorani jõudes on vaja teenindajale oma äppi lihtsalt näidata ja hinnad langevad.

Info selle kohta, kas restoranis on vabu kohti või mitte, kujuneb hetkel ette määratud graafiku alusel. “Restoranidel on tüüpgraafikud. Näiteks lõuna või hommikusöögi ajal tekib tunniks või kaheks rohkem kliente, lisaks on enamus restoranidel kliente vaid õhtuti. Kohvikutel on näiteks vastupidi, hakkab hommikul näiteks üheksast pihta ja kestab kusagil kolmeni päeval, seega üritavad nemad õhtuti endale kliente leida,” selgitab Mällo.

Augustis käivitunud teenusest võib täna leida kümmekond restorani ning Mällo sõnul on neil tänaseks 1500 äpikasutajat. Ta räägib ka, et restorani omanike sõnul on restoran hakanud ka neil aegadel täituma, mil see varem oli tühi.

Kui Google Maps näitab graafiku alusel restoranide täituvust, ei anna nad soodustusi. Samuti pärineb Google’i info inimeste telefonidest, ja kuna kõik oma asukohainfot ei jaga, on see sageli puudulik.

Äpi saad alla laadida nii Androidile kui ka iOSile.

Cookers/Eaters pakub kodukokkade toitu otse kodu ümbrusest

Cookers/Eaters koondab ühte rakendusse kokku nii kodukokad, kes süüa valmistavad, ning näljased, kes sööma asuvad. Plaanidon suured, aga äppi ennast veel ei ole olemas.

Idees peaks äpp tekitama juurde veel ühe variandi süüa saada. Kui muidu on võimalik süüa ise teha või minna restorani, siis nüüd saab äpist süüa tellida nii, et kokk teeb selle sinu jaoks ise valmis.

Rakendus on mõeldud just neile, kes süüa ei viitsi ja ei jõua teha ning kes ei taha iga päev näiteks 20 eurot restoranitoidule panna.

Cookers/Eaters sarnaneb aga väga ühele sarnast teenust pakkuvale ettevõttele toitla.com, kus samuti on võimalik kodukokkadelt toitu tellida. Kuidas Cookers/Eaters Toitlast aga erineb ei ole teada, kuna kahjuks ei leidnud ettevõtte esindajad aega Geeniusega suhelda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.