Eestis tehakse uut ametlikku The X-Filesi mängu, mis ilmub juba veebruaris

Eesti firma Creative Mobile teeb koostöös Foxiga uut ametlikku “The X-Filesi” mängu, mida saab hakata mängima alates veebruarist nii Androidi kui ka iOSi seadmete peal ja Facebookis. Soft-launch’itud beetaversiooni mängust saab Androidi-telefonidega ka juba Eestis proovida.

“The X-Files: Deep State” on esimene ametlik “The X-Filesil” põhinev mäng üle 13 aasta. Viimane oli 2004. aastal PlayStation 2-le ilmunud “The X-Files: Resist or Serve”.

Tuleb välja seriaaliga samal ajal

“The X-Files: Deep State” väljetuleku aeg kattub suuresti seriaali 11. hooaja saabumisega. Teleseriaali uus hooaeg algab järgmise aasta 3. jaanuaril, mäng peaks avalikkuse ette jõudma aga 6. veebruaril.

Tegu on loopõhise peidetud esemete otsimise mänguga, milles on mikromaksed. Mängus aset leidvad sündmused toimuvad umbes 2010. aastal ja paralleelselt sarjaga. Kasutaja valikud mõjutavad ka seda, millised valikud tal edaspidi on, seega peaks iga mängukogemus mõnevõrra erinev olema.

Kahjuks Fox Mulderi või Dana Scully’na mängida ei saa ja mängija kehastub FBI-agendiks, kes peab koguma asitõendeid ning viima läbi uurimise, et selgitada välja tulnukate rünnaku ning valitsuse vandenõu tagamaad.

Iga kuu peaks mängu lisanduma ka uusi juhtumeid, mida kasutajad lahendada saavad.

Eestis saab juba proovida

Mäng on Eestis juba mõnda aega kättesaadav olnud, kuid tegemist on veel viimistlemata ning mitte lõpliku mänguga.

Creative Mobile’i mängu loovjuht Brandon Marsh ütles Geeniusele, et mängu on alates soft launch’ist palju muudetud, muuseas on uuenduse saanud mängu põhiosa ning üleüldiselt on asja viimistletud ning mitmed vead parandatud.

Soft-launch on mobiilimängude puhul levinud praktika, mille puhul avaldatakse mäng väiksemaks regioonis, antud juhul Skandinaavias, Eestis ja osaliselt ka veel mujal, et eelkõige testida mikromakseid nende tulusamaks kohaldamiseks.

Creative Mobile on mängu loomisega olnud seotud algusest peale, kuid seda, kuidas asi täpselt koostööni meediakontserni Fox digitaalse meedia allüksusega FoxNext jõudis, ettevõte jagada ei saa.

Mäng jõuab nii iOSi, Androidi kui ka Facebooki kasutajateni. Mängu ametlik veebilehekülg on xfilesgame.com.