Eestis populaarseid turvakaameraid tabas küberrünnak, esimesed on juba häkitud

Videosüsteemide tootja Dahua videosalvesteid tabas küberrünnak, millega muudeti mõnede salvestiga ühendatud turvakaamerate pilt mustaks ja piirati ligipääs seadmetele. Eestis on kasutusel üle 1000 sellise salvestusseadme ja turvafirma G4Sile on Eestis teada kaks juhtu, kus videosalvestisse oli sisse häkitud.

Rünnakulaine sai alguse 19. septembril ja tänaseks on tootjafirma teinud tarkvarauuenduse, mis seadmeid taoliste rünnakute eest kaitseb.

Ohustatud on Dahua toodetud turvakaamerate salvestusseadmed, mis on ühendatud internetti ja mille tarkvara pole pärast 2017. aasta juulit uuendatud. Salvestusseadmete näol on tegemist eraldi seadmetega, mis on mõeldud turvakaamera pildi salvestamiseks.

Tootjafirma Dahua on teinud tarkvarauuendused, mis seadmeid taoliste rünnakute eest kaitseb, ja soovitab kindlasti kõikide salvestite tarkvara uuendada. Dahua on maailmas tuntud videosüsteemide tootja, mille videosalvestid on Eestis laialt levinud.

Häkkerite ohvriks langenud salvesti omanik näeb turvakaamera poolt salvestatava pildi asemel musta ekraani ja kaamera nimetuse asemel on ekraanil kiri „Hacked“. Lisaks on muudetud seadmete paroolid ja tõkestatud sellele ligipääs.

Tarkvara iseseisvaks uuendamiseks on G4S koostatud juhiseid.