Eestis on nüüd müügil telefon, mis mõõdab vahemaid, näeb temperatuuri ja mürgist õhku

Cat S61. Foto: Gregor Sibold

Ülimalt vastupidavaid telefone loov CAT tõi sel aastal MWC mobiilimessi valguses välja uue lipulaeva, mis on nüüd ka Eestis 899 euro eest müügil.

S61 jätkab kõige samaga, kui vanemad mudelid, kuid lisab ka palju uut. Juba varem oli telefonide küljes termokaamera, kuid nüüd suudab see tunnetada kuni 400-kraadist kuumust ning kuumuskaarti näidatakse HD-kvaliteedis, samuti on võimalik jäädvustatavat pilti reaalajas edastada, mis peaks funktsiooni kasutamise märksa mugavamaks tegema.

Cat S61. Foto: Gregor Sibold

Lisaks uuenenud termokaamerale on nüüd telefoni küljes ka sensor, mis mõõdab pidevalt õhukvaliteeti ning kui ruum on täitunud näiteks mürgiste värviaurudega, siis annab see sellest teada.

Teise suure uuendusena sai S61 võimekuse mõõta vahemaid. Laseri abil suudab telefon öelda, kui kaugel mingi asi telefonist on, seda juhul, kui mõõdetav koht on vähem kui 10 meetri kaugusel.

Telefonist leiab 4500 mAh aku ja Snapdragon 630 protsessori koos 4 GB muutmäluga. Telefoni esiküljel on 5,2-tolline HD-ekraan ning tagaküljel 16-megapiksline kaamera.

Cat S61. Foto: Gregor Sibold

Telefoni müüvad Eestis näiteks Kännukas, Elisa ja Telia.