Eesti taksojuhid tegid äpijuhtide püüdmiseks reedel sadu kontrollsõite

1th14oct13x242.jpg

Eesti taksojuhtide poolt läbiviidud reid piraattaksode püüdmiseks oli Eesti Taksoettevõtjate Liidu juhatuse liikme Mart Palmi sõnul edukas ning nad kordavad seda peagi.

Palmi sõnul viisid taksojuhid läbi sadu kontrollsõite ning hetkel tegelevad nad andmete kogumise ja tööltemisega. Kui andmed on töödeldud, annavad nad kogutud tõendid üle vastutavatele võimuorganitele.

"Juhid ei tea, kes sõitis või mis sõitis, aga meil on juba paras pakk neid [kogutud materjale – toim.] koos ja ühel hetkel anname need kõik menetlusse ja üritame vaadata, kas seadus kehtib Eesti Vabariigis või ei kehti," ütles Palm.

Palmi sõnul tuleb enne avalduste esitamist andmed läbi töödelda, uurida, millised sõitjad tegid oma tööd seaduslikult ning millised mitte. Seejärel saab kogu kogutud materjali korraga üle anda.

"Kõik võtab aega, aga hästi läks, see on väga hea," ütles Palm.

Palmi sõnul toimub järgmine samalaadne kontrollsõitude ring siis, kui esimese reidi andmed on läbi töödeldud, kuid ilmselt kas sellel või järgmisel nädalal.

Eesti taksojuhid viisid reedel läbi omaalgatusliku reidi, mille eesmärk oli püüda piraattaksode juhte, kelle alla kuulivad nende hinnangul ka Taxify ning Uberi juhid. Kontrollsõitudes osalesid nii taksojuhid ise, kui ka nende pereliikmed ning tuttavad.

Avafoto: Scanpix