Eesti pangad toovad varsti klientideni võimaluse telefonis sõrmejäljega panka logida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
touchid.png

Viimastel aastatel on aina enamate telefonide küljest leitav sõrmejäljelugeja, millega saab ekraanilukku avada. Kuid sõrmejäljelugeritel on veel üks väga mugav kasutus: nimelt saab sellega internetipanka sisse logida. Ning nii ka varsti Eestis.

Senion Eestis kõige mugavam viis internetipanka sisse logimiseks olnud mobiil-ID, mis lubab vaid mõne nupuvajutusega oma rahaasjadele ligi pääseda. Sõrmejäljelugeja teeb asja veel mugavamaks: aseta vaid sõrm vastu lugerit ning see logib su sisse.

Nordea kommunikatsioonijuht Jane-Liina Liiv ütles Geeniusele, et Nordeaplaanibsõrmejälje-autentimislahendusega nutitelefonis tulla välja käesoleva aasta teises pooles või uue aasta alguses.

"Sügisel plaanib Nordea välja tulla niikuinii uue autentimise lahendusega ”Nordea code app”, mis on telefonipõhine äpp,"rääkisLiiv. ''Selles uues arenduskeskkonnas on ka sõrmejälje kasutamine toetatud, seega peale väikest lisaarendust saame hakata pakkuma nutitelefonides ka sõrmejälje kasutamise kohast autentimist.''

SEB panga e-panganduse juht Ragnar Toomla ütles, et sõrmejäljelugejatega telefonide arv kasvab kiirelt, kuid seni on see funktsionaalsus olnud vaid tipptelefonidel. Siiski soovivad nad antud funktsionaalsuse lisada käesoleva aasta lõpus.

LHV jaepanganduse juhi Andres Kitteri sõnul on nad uurimas biomeetrilise lahenduste rakendamist. ''Üks võimalus, mida esimesena uurime, on sõrmejäljega maksete kinnitamine LHV mobiilipangas, kuid täna on vara öelda, kas ja millal täpselt sellist lahendust klientidele pakkuda saaksime,''rääkis Kitter.

Kitteri sõnul on LHV mobiilipanga mugavamaks kasutamiseks võimaldanud klientidel pikka sessiooni kasutada. See tähendab, et kliendid ei pea äppi taasavades oma esimest PIN-koodi enam sisestama. Seega ei ole sisselogimiseks biomeetria kasutamine nii oluline, küll aga lisaks see Kitteri hinnangul oluliselt mugavust makse kinnitamisel.

Swedbanki teatel on küll sõrmejäljega sisselogimise võimalus arendusnimekirjas, kuid täpsem ajakava ei ole veel teada.

Foto: Apple

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.