Eesti mobiilipank sai investoritelt 10 miljonit dollarit, et euroalal laieneda

norris_koppel.jpg

Eestlaste idufirma Monese teatas, et kaasas 10 miljonit dollarit kapitali rahvusvahelistelt investoritelt nagu Anthemis Group, Korea Investment Partners, STE Capital ja ka Eesti fondilt SmartCap. Tallinna ja Londoni kontoritega ettevõte kasutab kapitali euroalale laienemiseks ja uute teenuste turule toomiseks.

Üle-eelmise aasta sügisel alustanud Monese pakub praegu igale Euroopa majandusühenduse riigis elavale eraisikule võimalust avada hõlpsasti Suurbritannia konto vaid mõne minutiga mobiilirakenduse kaudu ilma pangakontorisse minemata. Kontoga saab teha igapäevaseid tehinguid, sealhulgas vastu võtta ja teostada kohalikke ja rahvusvahelisi pangaülekandeid, kasutada puutevaba Visa deebetkaarti ja maksta sisse sularaha. Monesel on üle 40 000 kliendi, kes on kokku sooritanud üle 1,8 miljoni tehingu ja teostanud makseid 150 miljoni naelsterlingi ulatuses.

"Töö käib euroalale laienemiseks ning euro kontode pakkumiseks," kirjeldas ettevõtte asutaja Norris Koppel firma 2017. aasta plaane. "See annab klientidele võimaluse omada lokaalseid kontosid eri riikides. Samuti lisame uusi teenuseid nagu näiteks otsekorraldused ja krediiditeenused," lisas ta.

"Näeme, et Monese on kasvamas SmartCapi portfelli staarettevõtteks," ütles SmartCapi investeeringute haldur Stanislav Ivanov. "Norris Koppeli meeskond on demonstreerinud finantssektori ja oma sihtturu põhjalikku tundmist. Monese meeskonna saavutused on muljetavaldavad ning nad on näidanud silmapaistvat pühendumist ja eesmärkidele orienteeritust," lisas ta.