Eesti idufirmadele on avatud kosmosevaldkonna äriinkubaator

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Veel kuni 23. novembrini saab kandideerida Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorisse (ESA BIC Eesti), mis novembri algul uksed avas. Inkubaatorisse on oodatud ettevõtted, kes soovivad rakendada kosmosega seotud tehnoloogiaid igapäevaelus.

Kandideerimisavaldusi oodatakse kõigilt, kes soovivad kasutada või juba kasutavad oma ettevõttes mõnda kosmosega seotud tehnoloogiat, teadmist, rakendust või satelliiditeenust tavaelus, näiteks Copernicuse Maa kaugseire programmi või Galileo satelliitnavigatsioonisüsteemi.

Kandideerimise peamisteks tingimusteks on, et äriinkubaatorisse kandideerija peab olema Euroopa kodanik. Ettevõte ei tohi olla vanem kui viis aastat. Inkubaatoriga saab liituda kahes linnas, Tartus ja Tallinnas.

Inkubaatorisse valitud ettevõte saab algse 50 000 euro suuruse starditoe ning võimaluse kasutada sama suurt laenu. 80 eksperti pakuvad oma teadmisi ja kogemusi, samuti tehnilist tuge ja ärinõustamist ning inkubant pääseb uurima lähemalt ESA patentide ja rakenduste portfelli. Piltlikult öeldes ootavad tehnoloogiad ning rakendused riiulil, need tuleb vaid “ellu äratada” ning kommertsialiseerida.

Kandideerimise kohta saab teada rohkem infot ja avalduse esitada saab siit.

ESA BIC Eesti eesmärgiks on, et viie aasta jooksul jõuaksid 20 Eesti idufirmat kosmosetehnoloogiate kasutamise abil rahvusvahelisele turule.

Euroopas on selline äriinkubaatorite süsteem toiminud ESA tehnoloogiasiirde programmi raames juba alates 2003. aastast ning selle aja jooksul on toetatud juba enam kui 500 ettevõtet. ESA laiem eesmärk on elavdada tipptehnoloogiate ja -rakenduste laiema kasutamise abil Euroopa majandust ning luua uusi töökohti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.