Eesti idufirma Planet OS hakkab monitoorima Saksa energiahiiu maailma üht suurimat avamere tuuleparki

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
rwe_planet_os_partnership_handshake_from_left_rainer_sternfeld_founder_and_ceo_of_planet_os_and_peter_terium_chief_executive_of_rwe.jpg

TÄPSUSTATUD AVALÕIKU KELL 10.06, KUI PLANET OS TÄPSUSTAS OMA ESIALGSET TEADET

Eesti juurtega idufirma Planet OS sõlmis lepingu Euroopa ühe suurima energiafirmaga RWE, mille tulemusena hakkab Planet OSi tarkvara varsti jälgima RWE arvukate tuule- ja päikeseparkide tööd üle maailma. Koostöö esimene objekt on RWE-le kuuluv maailma suuruselt teine avamere tuulepark, mida Planet OS monitoorib juba selle aasta algusest.

Planet OSi looja Rainer Sternfeld ütles, et esimeses järgus on Gwynt Y Mori tuulepargi juureseesmärk integreerida RWEkaheksaerineva süsteemi andmevood nendePlanet OSi keskkonda. See võimaldab RWE-l vaadata kaheksaekraani asemel ühte ekraani, mis on lisaks ka operaatorisõbralik ning muuta oma operaatorid mobiilseks, kuna enam ei pea olema Wales'is, et jälgida tuulepargi tööd.

Ühtlasi võimaldab Planet OSi tehnoloogia kasutuselevõtt energiafirmal oluliselt vähendadahooldusele minevat aega ning kulusid.Järgmise sammuna saab Sternfeldi sõnul andmevoogude peale ehitada analüütikat, mis tõstab tuulepargi tootmismahtusid ning muuhulgas võimaldab täpselt ennustada tuulepargi tootmisvõimsust, mida saab RWE omakorda kasutada energiabörsil kauplsemiseks.

"Kui sul on tuulepargid, reaktiivmootorid, gaasitorud, tootmishooned, linnade infrastruktuur ja muud teenused, siis nende igapäevane toimimine ja ka elutsükkelon haavatavad või mõjutatud tormide, õhu kvaliteedi, vee kvaliteedi, maavärinate, temperatuurikõikumiste ja muu sellisepoolt," rääkis Sternfeld."Moodne andmetehnoloogia mängib siin olulist rolli, sest võimaldab koondada empiirilised andmed ühte süsteemi nii avalikust ruumist kui ka kliendi enda seadmetest."

RWE Grupi tegevjuht Peter Terium ütles, et suure tootmisettevõttena võtab RWEüha enam kasutusele taastuvenergia lahendusi, mistõttu tsentraliseeritud energiatootmise juhtimine muutub märgatavalt keerulisemaks. "Planet OS tehnoloogia abil saame monitoorida ja analüüsida geolokaalsete sensorite andmeid kesksest kasutajasõbralikussüsteemis. Tänu sellele paranevad nii ettevõtte efektiivsus, turvalisus kui tootmisvõimekus," lausus ta.

Sternfeldi sõnul on leping RWE-ga Planet OSi jaoks oluline samm arengus. "Tegemist on meie seni suurima partnerlepinguga tööstusettevõtete seas, kuid kõik need partnerlepingud on alguse saanud väiksematest projektidest," ütles ta."Meie jaoks on see hea võimalus kasvada."

Planet OS-i jaoks on aga tuulepargi monitoorimise leping alles esimene samm suurema koostööni jõudmiseks energiahiiglasega.

"Ma ei saa kõiki numbreid ja plaane avalikustada, aga kui vaadata RWE mahtusid ja tuuleparkide arvu, siis see on põhjus, miks on see partnerleping Planet OSi jaoks oluline," ütles Sternfeld.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.