Eesti firma hakkab tegema suures koguses akupankasid “laevanduse Teslale”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Otto Richard Pukk juhib rahvusvahelist ettevõtet, mille osa tootmisest on Saaremaal.Foto: Incap

Rahvusvahelise ettevõtte Incap Eesti haru tegi täna teatavaks 5 miljoni euro suuruse koostöölepingu sõlmimise, millega eestlased hakkavad tootma akupankade elektromehaanikat ja elektroonikat laevanduse Teslaks nimetatud ettevõttele Corvus Energy. Tootmine leiab aset Kuressaares.

Incapi juhi Otto Pukki sõnul ei ole sõlmitud lepingu puhul hind suurimaks faktorist, vaid pigem arvestatakse ettevõtte kompetentsi ning geograafilist asukohta. Geeniusele teadaolevalt leidis Corvus Eestis tegutseva ettevõtte suuresti tänu sotsiaalmeediale, mis sillutas tee koostööni.

Ajakirjaniku küsimuse peale, millal hakkavad Saaremaal tegutsevad väikelaevaehitajad tootma elektrilisi väikelaevu sõnas Pukk, et ta ei saa seda teemat otseselt kommenteerida, kuid vihjas, et elektriajamiga laevad võivad juba olla töös ka eestlastel.

Sellised näevad välja Incapi toodetud akupangad. Foto: Ronald Liive

Hind ei olnud määrav

“Corvus arendab praegu välja tootmist Norras ning nad otsisid selle jaoks endale usaldusväärset partnerit. Eestis valminud akupangad saadetakse enamik Norrasse, aga eriprojektide raames oleme saatnud neid ka Kanadasse,” ütles Pukk

Sõlmitud lepingust hoolimata ei ole Incapil esialgu kavas Saaremaale uusi töökohti luua. Pikemas perspektiivis on kavas firmal Kuressaare tehast laiendada ning siis võib tekkida vajadus uute töötajate järele.

Viidates konfidentsiaalsusele ei saa Pukk öelda, millist tehnoloogiat akupankade tootmisel kasutatakse, kui kiirelt neid toodetakse ja mis on tootmise eripärad.

“Osalemine Corvuse energiasalvestite tootmisprotsessis annab meile Incapis võimaluse panustada edaspidi keskkonnasõbralikuma meretranspordi arengusse” lisas Pukk.

Incapi toodetud akupangad meenutavad suuruselt külmkappe, mis tehakse Eestis valmis ning seejärel võetakse uuesti juppideks lahti. Selline lähenemine annab võimaluse akupankasid mugavalt ja lihtsalt transportida.

Muude tööde seas on Corvuse kaasabil valminud Norras sõitvad praamid, mis töötavad vaid elektri jõul. Praamide puhul piisab, kui neid laetakse autosid ning inimese peale ja mahalaadimise ajal kas või mõned minutid ning pikem laadimine toimub öösel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.