Eesti 2.0 jagab koolidele bitcoini-arvutid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
eesti_2.0_vaike.jpg

MTÜ Eesti 2.0 kuulutab välja teise üleriigilise projekti, mille käigus jagatakse uutest tehnoloogiatest huvitatud koolide vahel välja 10 bitcoini-seadet.

Spetsiaalse kiibiga varustatud 21BC ehk bitcoini-arvuti võimaldab õppida blockchain-tehnoloogial põhinevat programmeerimist, mille üheks väljundiks on bitcoinina tuntud krüptoraha kaevandamine. Linuxi vabavaral ning Raspberry Pi kestal põhineva seadme eesmärk on võimaldada luua bitcoini-põhiste mikromaksete rakendusi. Bitcoini-arvuteid saab kaasata õppeprogrammi näiteks programmeerimises, matemaatikas või ettevõtlusõppes.

“Alles möödunud aasta lõpus turule tulnud USA ettevõtte 21 Inc spetsiaalse kiibiga varustatud bitcoini-seade on alles niivõrd uus asi, et tekitab lisaks huvile ka palju küsimusi,” selgitab Eesti 2.0 tegevjuht Ede Tamkivi. “Me tahame anda Eesti õpilastele võimaluse olla tehnoloogia kiirete muudatuste esirinnas ja seda maailma ise avastada.”

Eesti 2.0 on erakapitalil põhinev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on inspireerida koolinoori valima tehnoloogiapõhist tulevikku. “Projektide abil toome noorteni erinevaid tehnoloogiaid ja pakume välja võimalusi nende rakendamiseks,” ütleb Eesti 2.0 asutaja Hardi Meybaum, kes müüs kaks aastat tagasi enda loodud ettevõtte GrabCAD USA börsiettevõttele StrataSys ning on täna riskikapitalifirma Matrix Partners vanempartner.

Eesti 2.0 eesmärgiks on võimaldada Eesti koolides ainetundide läbiviimisel kasutada erinevaid tehnoloogilisi abivahendeid, mis aitaks kaasa õpilaste loovale mõtlemisele ning luua seoseid teaduspõhiste teooriate ja kaasaegses elus toimuva vahel.

Eesti 2.0 jagas möödunud kevadel pilootprojektina 50 Eesti koolile tasuta 3D-printerid, mis on andnud paljudele koolidele võimaluse arvutis 3D-modelleeritud objekte välja trükkida, avardades seeläbi ruumilist mõtlemist ja insenertehnilist taipu. Koolid on printereid aktiivselt kasutatud erinevates õppeainetes matemaatikast kuni tööõpetuseni, trükkides välja näiteks keemiliste elementide molekuraarseid mudeleid, geomeetrilisi kujundeid, muusikariistu, malenuppe ja palju muud põnevat. Paljud koolivälistes huviringides 3D-prinditud esemed on leidnud tunnustust loovtööde ja õpilasfirmade võistlustel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.