BlackBerry uuel telefonil ei ole nende tavalist trumpi

BlackBerry tõi turule uue Motion nutitelefoni, mis erineb peaaegu kõigist varasematest mudelitest. Sellelt on puudu BlackBerry seadmetele ikooniline füüsiline klaviatuur. Siiski peaks tarkvarakogemus olema varasemate seadmete kasutajatele tuttav.

Telefon paigutub riistvara poolest keskklassi ja selle seest leiab Snapdragon 625 protsessori, 4 GB muutmälu, 32 GB salvestusruumi ning 12-megapikslise kaamera. Telefoni esiküljelt leiab 5-tollise HD-ekraani ning sõrmejäljelugeja. Motion on ka vee- ning tolmukindel ja seadme seest leiab suure 4000 mAh suuruse aku, mis koos keskklassi protsessoriga peaks tähendama seda, et aku peab muretult terve päeva vastu, seda ka rohke kasutuse korral.

Telefonis töötab Android 7.1, millele on BlackBerry omapoolse lihvi andnud. Lisaks leiab seadmest ka mitmeid privaatsus- ja turvarakendusi, mis on suunatud just ärikasutajatele.

Telefon jõuab esialgu müügile riikides nagu Saudi Araabia ning Araabia Ühendemiraadid, hinnaga umbes 390 eurot. Pole teada, kas ja millal seade Eesti turule jõuda võib.