BlackBerry pole surnud: uues telefonis on nii ekraan kui ka klaviatuur

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
BlackBerry seadme ekraan pole selline, nagu tavalistel telefonidel. Foto: Gregor Sibold

Backberry on üks nendest telefonibrändidest, mis justkui on pidevalt turult kadumas, kuid kuidagi naaseb alati mõne huvitava seadmega. Selge näide on sellest ka BlackBerry KEYone nuppudega nutitelefon.

BlackBerry toode on selgelt üks omanäolisemaid telefone, mida Barcelona messil kohata võib. Seda just seepärast, et lisaks 4,5-tollisele puuteekraanile võib seadme alaosas märgata ka füüsilist klaviatuuri, millega kõik vajalik ära kirjutada.

Veidi üle 500 dollari maksma hakkava KEYone’i seest leiab Snapdragon 625 kiibistiku, 3GB muutmälu ning 32 GB sisemälu, mida on võimalik mälukaardi abil suurendada. Selleks, et pilt kaua säraks, on seadme sees 3505 milliampertunni suurune aku.

Kuid selle seadme puhul pole ilmselt kõige olulisemad sisekomponendid, vaid esiküljel toimuv. 4,5-tolline ekraan on värviküllane ning terav, kuid siiski veidi harjumatu, kuna klaviatuuri tõttu on ekraanisuhe 3:2 ehk see on mõnevõrra rohkem ruudu kujuline, kui tavalised telefonid.

See on nii, kuna seadme alaosas on väikeste nuppudega QWERTY-klaviatuur, mille sisse on peidetud ka mitmeid kavalaid nippe.

Klaviatuuri üldine mõte on selge: anda inimestele, kes armastavad nuppe, klassikaline klaviatuur, millega saab mõnusalt klõbistades oma asjad ära ajada. Kuid kuna klaviatuur neelab enda alla suure osa potentsiaalsest ekraanipinnast, pidi BlackBerry sellele midagi lisaks andma ning see kukkus hästi välja.

BlackBerry uues telefonis on seotud klaviatuur ja ekraan. Foto: Gregor Sibold

Klaviatuuri juurest võib leida kaks peamist lisalahendust. Esimene neist on võimalust kasutada klaviatuuri kui puuteplaati. See tähendab, et näpuga klaviatuuril klahvide kohal libistades on võimalik navigeerida lehtedel või kustutada sõnu.

Teine kaval lahendus tuleb otseteede abil. Klahve on võimalik kasutada, et avada telefonis rakendusi. Seega võiks vajutada näiteks U-tähte, et avada Uberi rakendus. Samuti on võimalik kaamerarakenduses vajutada tühiku klahvi, et klõpsata foto.

Seega röövib klaviatuur küll mõnevõrra väärtuslikku ekraanipinda, kui see-eest annab telefoni kasutamisele täiesti uue mõõtme.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.