Androidil saab varsti videokõnesid teha otse kontaktide rakendusest

iPhone’ide kasutajate jaoks on videokõnede sooritamine tehtud äärmiselt lihtsaks. Peagi saab otse kontaktide rakendusest või ka sõnumirakendusest videokõnesid teha ka Android operatsioonisüsteemiga.

Idee on selles, et kui praegu peavad Android operatsioonisüsteemiga seadmete kasutajad videokõnede tegemiseks kasutama mõnda rakendust, näiteks Facebook Messengeri või Duot, siis tulevikus saab hakata videokõnesid tegema otse telefoni, kontaktide või sõnumite rakendusest. See peaks Google’i sõnul tegema videokõne sooritamise kasutajate jaoks märksa lihtsamaks ning mugavamaks.

Duo integration

Lahenduse toimimiseks pani Google kokku oma Duo rakenduse, mis on mõeldud videokõnedeks ning ViLTE tehnoloogia, mis on edasiarendus eestlaste jaoks ilmselt tuntumast VoLTE tehnoloogiast, mille eesmärk on pakkuda kvaliteetseid videokõnesid üle mobiilsidevõrkude.

Vaikimisi toimib Androidi videokõnelahendus ViLTE tehnoloogiat kasutades, kuid kui inimese teenusepakkuja standardit ei toeta, suunab Android kasutaja Duo rakendusse, mille abil kõne tehtud saab.

Et videokõned kenasti toimiksid, tuleb nii mõndagi meeles pidada. Esiteks tuleb arvestada, et inimene kellele kasutaja helistab, peab samuti kasutama kas Duo rakendust või ViLTE tehnoloogiat.

Lisaks sellele peab helistaja telefonis olema kõige hiljutisem versioon Google’i Duo rakendusest ning ka telefoni, kontaktide ja Android Messages rakendustest.

Uuendus saabub kõigepealt esimese põlvkonna Pixel seadmetele ning Nexus ja Android One seadmetele. Pixel 2 telefonidel on lahendus juba praegu olemas. Google teeb koostööd ka teiste tootjate ning mobiilside teenuse pakkujatega, kuid hetkel pole kindlalt teada, millal uuendus ka teistele seadmetele võiks saabuda.