Android Marshmallow kogub järjekindlalt kasutajaid, kuid tipus on hoopis vanem versioon

android-june-distribution-numbers.png

Maailma levinuima mobiilse operatsioonisüsteemi Androidi uuenemine ei käi kiiresti, kõige populaarsem on ikka üle-eelmine väljalase.

Tänavu tuli välja Androidi 7. versioon Nougat, mis on hetkel beeta-staadiumis arendamisel. Viimane ametlik versioon Android Marshmallow ehk 6.0 kogub jätkuvalt rohkem kasutajaid ning eelmise kuu seisuga kasutab Marshmallowit 13,3% kõikidest Androidi seadmest. Marshmallow ületas 10% künnise eelmisel kuul ning sai juuli alguse statistika põhjal juurde 3,2% kasutajaid. Kõik teised operatsioonisüsteemi versioonid kaotasid selle arvelt aga kasutajaid.

Ent kõige populaarsem versioon on siiani üle-eelmine Android Lollipop ehk 5. Lollipopi kasutab 35,1% kasutajatest. Sellest veel varasemaid Androidi versioone kasutab veel suur hulk seadmeid, näiteks KitKati 30,1% ja Jelly Beani 17,8%. Android Ice Cram Sandwichi kasutab 1,7% ning igivanat Froyot kasutab endiselt 0,1% kõikidest Androidi kasutajatest.

Marshmallow on olnud kasutajatele kättesaadav juba kaheksa kuud, kuid alles hiljuti on suurem osa seadmetest hakanud uuendust saama. Hiljuti said uuenduse mitmed Samsungi ning Huawei telefonid, kui ka OnePlusi seadmed. Iga uuem Androidi versioon sisaldab telefonide, tahvlite ja muude seadmete jaoks uusi võimalusi ning olulisi turvapaiku.

 

Foto: Google