Ametlik: 35 õnnetust akudega ning Samsung kutsub kõik Note 7 nutitelefonid tagasi

south_korea_samsung_electronics_phone.jpeg-9a048.jpg

Samsung teatas ametlikult, et lõpetab ajutiselt Note 7 nutiseadme müügi ning asendab kõik senimüüdud seadmed mõne nädala jooksul.

Samsung pidas täna pressikonverentsi ning saatis välja ka pressiteate, milles selgitab, et nad on avastanud vea akuga mis on 1. septembri seisuga põhjustanud juba 35 õnnetust.

Pressiteates selgitab Samsung, et nad töötavad edasimüüjatega, et teha selgeks, millised seadmed on problemaatilised ning asendab seni klientidele tarnitud Note 7 järgmiste nädalate jooksul välja.

Täpne viga akuga on ebaselge, kuid Samsung ütleb pressiteates, et see puudutab vaid ühte akus olevat osa. Teadete kohaselt võib Note 7 aku laadimise ajal plahvatada.

Samsungi Note 7 tagasikutse on üks viimaste aastate suurimaid kvaliteedikontrolli probleeme, mille teeb hullemaks veel see, et Note 7 on saanud kriitikute poolt palju kiita ning selle on endale juba tellinud rekordarv kliente.

Geenius avaldab esimesel võimalused info selle kohta, kuidas Eesti kliendid saavad oma Note 7 nutiseadme uue vastu vahetada.

Foto: Scanpix