Amazon teeb teoks Eesti idufirma äriplaani

screenshot_2.png

Business Insideri info kohaselt töötab Amazon rakenduse kallal, mis töötaks kui kaubavedajate Uber. Sõidukid saab sisestada rakendusse ning kui kaupa on vaja vedada, saavad kliendid endale rakendusest sobiva veoki tellida. Rakendus näitab omakorda juhile, kuhu on tarvis sõita. Teenus peaks tööle hakkama järgmisel suvel.

Väga sarnase kontseptsiooniga teenust pakub ka Eesti idufirma Palleter. Mõned kuud tagasi "Nädala idufirma" rubriigis kirjeldasid firma tegijad oma eesmärki järgmiselt: "Täidame rekkad teele jääva kaubaga. Täna on iga neljas rekka Euroopa teedel tühi, sest võõrsil kojusõiduks kaupu leida on keeruline."

"Amazon on kiiresti kasvades ehitanud aastatega välja võimsa reaalajas logistikasüsteemi. Oleks loogiline, et nad seda ühel hetkel selle peale ka eraldiseisvaid  teenuseid hakkavad ehitama," ütles Palleteri üks asutajatest Tõnu Runnel, kui uurisime, mida ta Amazoni plaanist arvab.

"Samamoodi avasid nad kunagi oma serverifarmid ning on tänaseks suurimad pilveinfra pakkujad maailmas. Logistikaturg on viimastel aastatel muutunud märksa altimaks tehnoloogilisele läbiraputamisele. Selles laines liigutab end logistika suunas muuseas ka Uber ise. Startuppe on erinevate nurkade alt transporti ümber korraldama tekkinud terve plejaad. Konkurents kinnitab, et turg on tehnoloogia tulekuks valmis ning et me teeme õiget asja. Nagu öeldakse — mitte suuremad ei pista nahka väiksemaid vaid kiiremad aeglasemaid," lisas ta.

Palleter on oma tegevuse avanud vaid Euroopas ja Amazoni mängumaale Põhja-Ameerikasse ei kipu. "Keskendume Euroopale, siin on tegemist küll ja veel," ütles Runnel.