5 parimat rakendust Chromecasti jaoks

chromecast2.jpg

Google’i loodud vahva Chromecasti nimeline vidin, millega on võimalik enda nutiseadmest pilti ja videot enda telerisse või kuvarisse edastada on viimasel ajal aina rohkem saadaval ka Eestis. Sellest tulenevalt vaatame üle mõned rakendused, mida üks Chromecasti omanik kindlasti kasutama peaks.

Google Cast

Google Cast on hea ja üks kõige olulisem rakendus Chromecasti kasutamiseks. Seda on ka ajapikku tunduvalt täiendatud. Rakenduses on võimalik Google’ile omaselt kõiki asju lihtsalt otsingust otsida. Lisaks sellele on võimalik rakenduse abiga mugavalt avastada uut sisu ning see soovitab ka teisi rakendusi Chromecasti jaoks. Samuti on rakenduse kaudu võimalik lisada mitu Chromecasti juhuks, kui näiteks majas on mitu Chromecasti kasutajat. Siin on tegu ka hea rakendusega Chromecasti algseks seadistamiseks.

Netflix

Netflixi näol on tegu suurepärase rakendusega Chromecasti jaoks. Mis saaks olla parem, kui enda lemmikfilmide ja sarjade edastamine näiteks tahvelarvutist telerisse, vajutades lihtsalt “Cast” nuppu rakenduses. Kui oled juba niigi Netflixi kasutaja, siis tasub kindlasti seda ka Chromecastiga ära proovida.

Tasub siiski tähele panna, et kuigi Netflixi rakendus ise on tasuta, peab selle kasutamise eest maksma vähemalt 7,99 eurot kuus.

Spotify

Kui kuulad sageli muusikat läbi nutiseadme, siis on sul suure tõenäosusega olemas ka Spotify konto. Rakendusest on võimalik muusika edastada ka Chromecasti, mis on on mugav, kui soovid enda nutiseadmes mängivat laulu mängida hoopis läbi enda teleri või kõlarite.

Spotify rakendus on nii iOS’ile kui Androidile tasuta saadaval, samas muusika reklaamideta nautimiseks peab maksma kuni seitse eurot kuus.

Youtube

Youtube’ist on praeguseks saanud juba omaette Google. Sealt leiab videoid peaaegu kõige kohta. Seega on ka hea, kui neid saab kuvada suurele ekraanile elutoas. Soovid kuulata muusikat koos videoga? Soovid näidata mõnda filmitreilerit tervele perele? Soovid vaadata mõnda pikemat Youtube’i videot suuremalt ekraanilt? Video edastamine telerisse või kuvarisse läbi Chromecasti lahendab selle probleemi.

Chrome

Väga hea rakendus Chromecasti jaoks on loomulikult ka Chrome ise. Kuigi alati ei pruugi olla vajadust edastada mõnda enda internetibrauseri akent suuremale ekraanile, siis on ikkagi hea, kui see võimalus olemas on. Muud funktsionaalsust Chrome’il Chromecasti jaoks väga ei olegi. Saad näidata suurele ekraanile, mis su internetibrauseris toimub.

 

Avafoto: Google