5 huvitavat idufirmat, millega eestlased praegu maailmas laineid löövad

planet_os_world_of_sensors.png

Kõik teavad, et Skype on Eesti idufirma, aga praeguseks on meil juba terve rivi edukaid startupe, mis maailma pressis tähelepanu saavad ning on loodetavasti teel kuulsusele. Millised on need eestlaste osalusel tehtud idufirmad, millest praegu maailmas räägitakse?

Wire

Wire’i puhul on tegu Skype’i loojate tehtud suhtlemisrakendusega, mis toetab nii teksti- kui videosõnumite edastamist. Rakendusega on võimalik edastada nii pilte, videoid, muusikat kui joonistusi ning see toetab grupivestlust kuni 128 inimesele. Lisaks sellele ei ole rakenduses reklaame.

Eelmisel nädalal tuli ettevõte välja suure uuendusega. Kui varasemalt olid täielikult krüpteeritud vaid häälkõned, siis nüüd on krüpteeritud ka kogu ülejäänud suhtluse sisu nagu sõnumid, videokõned, pildid ja joonistused. 

Jobbatical

Jobbatical on firma, mis ühendab tööpakkujaid üle maailma ning pakub inimestele võimalust töötada enda erialal mõnes huvipakkuvas riigis. Ettevõte asutasid Tallinnas 2014. aastal Karoli Hindriks ning tema vend Ronald Hindriks. 

Mõni nädal tagasi investeeris maailmas mainekas investeerimisfirma Union Square Ventures koos tuntud investori Saul Kleini ning juba varasema investori Smartcapiga idufirmasse 1,9 miljonit eurot. Union Square Ventures on varasemalt investeerinud näiteks ettevõtetesse Soundcloud ja Kickstarter. Saul Klein, kes muuhulgas on kaasa löönud ka Skype’i juures, on varem investeerinud näiteks firmasse SlideShare. Smartcapi investeeringute alla kuulub näiteks Grabcad.

Planet OS

Tegu on idufirmaga, mis ühendab kõrge kvaliteediga ilma- ja kliimaandmed maailma juhtivatelt andmepakkujatelt ning teeb need kättesaadavaks läbi ühe rakenduse. Suure osa ettevõtte juhtkonnast moodustavad eestlased, sealhulgas ettevõtte looja Rainer Sternfeld.

Täna tuli ettevõte välja uuendusega, mis annab kliimaspetsialistidele ning teadlastele ligipääsu Maa andmetele usaldusväärsetest allikatest. Uuendus on mõeldud spetsiaalselt Maa ja kliimaga seotud andmete jaoks.

Starship Technologies

Ainuke selles nimekirjas olevatest ettevõtetest, kelle toodet võib mõni olla ka Tallinna tänavatel ringi sõitmas näinud. Tegu on Skype’i loojate tehtud firmaga, mis töötab välja pakkide kohale toimetamiseks mõeldud robotit.

10. märtsil teatas ettevõte, et alustab isesõitvate robotite katsetamist ka Londonis. Järgmise kuue kuu jooksul katsetatakse roboteid ka ülejäänud Ühendkuningriigis. Aasta lõpuks loodetakse saada käima ka esimene prooviteenus, mis toimetaks kohale juba reaalseid pakke.

Transferwise

Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann on kaks Eestist pärit meest, kelle arvates peaks raha saama vabalt üle riikide piiride liikuda – sellest ka 2011. aastal loodud teenus. Lahenduse abil on võimalik kanda raha ühe riigi kontolt teisele võimalikult väikese vahendustasuga.

Firma lõi hiljuti käed Berliinist pärit mobiilipangaga Number26. Ligi 100 000 kasutajaga mobiilipank annab läbi enda rakenduse ligipääsu ka Transferwise’ile. Uuendatud N26 rakendus koos sisseehitatud Transferwise’iga on kättesaadav nii IOS-ile kui Androidile. Samuti teevad nad koostööd Eesti pangaga LHV.