5 head telefoni, mida Geenius praegu osta soovitab

Foto: Ronald Liive

Viimaste kuude jooksul on välja tulnud ports uusi ja häid telefone, seega on paslik jagada ostusoovitusi. Siin on viis head telefoni, mida Geenius ühel või teisel põhjusel soovitab osta.

Need ei pruugi olla parima hinna-kvaliteedi suhtega, kuid need on lihtsalt erinevatel põhjustel ostu väärt. Seega kui oled uue telefoni otsingul, võiksid kaaluda just ühte neist, kuna raske on mööda panna.

Samsung Galaxy Note 8

Note 8 on parim, mida Samsung hetkel teha suudab ning see on tõepoolest hea telefon. Sel on suur ning särav ekraan, ilus disain ning mitmeid funktsioone, mis sobivad ka väga nõudlikule kasutajale. Suurimaks probleemiks on selle telefoni puhul aga aku, mis ei ole küll halb, kuid pole nõnda hea kui mõningatel teistel lipulaevadel.

Kui Note 8 aga jääb liiga kalliks või liiga suureks, siis võib alternatiivina vaadata Galaxy S8 ning S8+ telefonide poole.

Note 8 hinnad algavad 840 euro juurest.

Apple iPhone X

iPhone X. Foto: Tanel Meos

Ükski ostusoovituste nimekiri ei ole täiuslik ilma soovituseta ka iOS-i sõpradele. Hiljuti tuli Apple välja mitmete uute telefonidega, kuid parim neist on kahtlemata iPhone X. Telefoni hind on küll kallis, kuid see-eest töötab see ideaalselt (nüüd on ka veider külmaga seotud ekraaniviga ära parandatud). Seega kui otsid iPhone’i, siis X on see telefon, mille sa peaksid ostma.

Telefoni hind algab 1155 euro lähedalt.

Google Pixel 2

Kui oled inimene, kes armastab puhast Androidi, siis ei ole sul mõtet kaugemale vaadata uuest Pixel 2-st. Tegemist on äärmiselt hea kaameraga nutiseadmega, mis töötab õlitatult ning mille kohta on keeruline midagi halba öelda.

Seda kummitavad küll osad probleemid (nagu undamine või ekraaniprobleemid), kuid suur osa neist on nüüdseks parandatud või on need parandamisel. Geeniuse arvustuses sai telefon ohtralt kiita ning selle ostmine on igati julgustatud.

Telefoni hind algab umbes 800 euro juurest.

HTC U11

Foto: Martin Mets

HTC U11 on üks telefon, mis on saanud oluliselt vähem tähelepanu, kui see väärib. Geeniuse arvustusest selgus, et see on üks parimaid telefone, mis hetkel turul on, seda ka kaamera kvaliteedi poolest. HTC ei pruugi olla küll enamike inimeste esimene valik, kuid kui otsid pea igast otsast head telefoni, siis väärib see seade kindlasti kaalumist.

Telefoni hind algab 520 euro juurest.

Sony XZ1 Compact

Foto: Tanel Meos

Lõpetuseks aga midagi inimestele, kes ei taha labidat, vaid pigem väiksemat telefoni. Sony XZ1 Compact on iPhone SE kõrval üks parimaid väikseid telefone, mida hetkel poodidest leiab. See parandab eelmise väikse Sony probleemid ja mõistliku hinna eest väga hea telefon.

Telefoni hind algab 505 euro juurest.

Kui aga ükski eelnimetatud telefonidest sulle ei sobi, siis Geenius leiab, et ka järgnevad telefonid võiks siia nimekirja pääseda, kui eelnimetatud seadmeid ees ei oleks: Apple iPhone SE, OnePlus 5, Huawei P10, Sony XZ Premium või Samsung Galaxy S8/S8+.

Soodsaim hind on hv.ee pakutud kõige odavam hind. Operaatorite ning populaarsemate edasimüüjate juures võivad hinnad märkimisväärselt erineda.