5 hea hinnaga head nutitelefoni, mida Geenius soovitab praegu osta

lg_g4_brown_cover.jpg

Sul on viimane aeg oma vana telefon välja vahetada või plaanid olulist sünnipäevakinki. Muidugi võiks ju Eesti keskmise kuupalga välja käia ja osta mõni vinge tippmudel, aga tegelikult on just praegu Eestis müügil telefone, mille hind on väga soodsaks kukkunud.

1. LG G4

LG lipulaev G4 pole küll tekitanud samasugust elevust kui teised 700-800 eurot maksvad telefonid. Aga kui irisemine lõpetada, siis on tegu tehniliselt tipp-telefoniga, mille saab nüüd kätte 450 euroga!

See hind on tõeline võit ning valikus on mustast, pruunist või punasest nahast korpusega telefon. Jah, sellel telefoni on “seljas” päris nahk. Ja see on üks kõige parema kaameraga nutitelefone maailmas. Tal on oma probleemid, näiteks tarkvara pole nii ilus kui paljudel konkurentidel, aga selle hinna eest on see väga väärt telefon.

Müügil: Klick €450 (pilt ülal)

2. Samsung Galaxy S5

Võib üsna ühemõtteliselt öelda, et alates eelmise aasta Galaxy S5-st on Samsungi telefonide disain ja kvaliteet oluliselt parem. Jah, S5 on küll mullune mudel, aga see oli siiski firma eelmise aasta tipp ja siiani tubli tegutseja, mis 400 euroga hästi saadud. 

S5 on näiteks isegi veekindel, erinevalt Samsungi tänavustest mudelitest. Kaamera on hea, aku kestab hästi, tarkvara näeb juba viisakam välja kui vanematel Samsungitel. Häirida võib see, et korpus on plastmassist ja kipub natuke nagisema.

Müügil: EMT kliendihind €400 (otsas)

3. Sony Xperia Z3 Compact

Sony sellesügisene mudelirivi on poodides ja see tähendab, et varasemate telefonide hinnad on langenud. Peamisena soovitame Xperia Z3 Compacti, mille saab nüüd kätte 400 euroga, kuigi poodides on alles üksikud mudelid.

Sony Compact-tähisega telefonides on väljatuleku hetke tipptehnika, kuid telefonil pole hiigelsuurt ekraani. Kõik Sonyd on ka veekindlad ja pole siis imet, et Z3 Compact on olnud väga populaarne telefon.

Müügil: Euronics €400 Elion 400

4. Samsung Galaxy J5

Soodsatest Samsungi teleofnidest on see ilmselt parima hinna ja kvaliteedi suhtega. Veel odavamate telefonide eest tuleb ikka liiga palju maksta, arvestades nigelaid omadusi. Ent sel 200-eurosel mudelil on juba suur 5-tolline AMOLED ekraan ja üllatavalt tubli nelja-tuumaline protsessor. Pilti teeb 13-megapiksline kaamera.

Müügil: Euroncis €200 Elion €200

5. Motorola Moto G (2015)

Moto G on selle firma kõige paremini müünud telefon üldse ja pole ka ime. 200 euro eest saab nii korraliku telefoni, mis enamiku kaks korda kallemaid konkurente seljatab. Selle aasta mudel on tagatipuks ka veekindel.

Kuigi Eestis on müügil üksnes pisike 8 GB sisemäluga mudel, ei maksa muretseda. Motorola telefonid on alati värskeima Androidi versiooniga ja tootja on ametlikult kinnitanud, et ka see mudel saab uue Android 6 tarkvara. See aga tähendab, et telefoni sisemälu on lihtne mälukaardiga laiendada, kui lugesid Geeniuse Android 6-e tutvustust.

Müügil: Klick €195

 

Loe ka5 parimat telefoni, mida praegu osta saab.

 

Uuendatud 4. novembril: parandatud lingid poodidesse, kus telefonide hinnad ja saadavus oli muutunud.
Uuendatud 6. novembril: parandatud Z3 Compacti hind.
Uuendatud 25. novembril: parandatud hinnainfot.