4 inimest, kes 2015. aastal Eesti tehnoloogiamaastikul olulisi asju tegid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1si10sjan15b-46.jpg

Asjad ei juhtu tavaliselt iseenesest, vaid nende tagant tuleb ikka otsida inimest. Geeniuse toimetus otsis välja neli Eesti inimest, kes lõppeval aastal tehnoloogiamaailmas suuri asju tegid.

Taavi Kotka

Pärast 1990ndate lõpu tiigrihüpet saime 2000ndate alguses pikki aastaid arutada selle üle, kas Eesti tiiger magab või ei maga. Taavi Kotka on Eesti riigi nii-öelda IT-juhina tiigrile elu korralikult sisse puhunud ning tõstnud Eesti jälle tehnoloogiauudiste maailmakaardile. E-residentsus on ilmselt tuntuim tema käe alt tulnud algatus, aga selle kõrval on ka terve hulk muid uuendusi, millest avalikkus nii palju ei tea, näiteks kas või andmesaatkondade projekt.

Ahti Heinla

Endise Skype’i tegija Ahti Heinla uus robootikaprojekt Starship Technologies oli 2015. aasta üks kõige võimsamalt Eestist maailma lennanud idufirmasid. Nad on nii varases arengujärgus, et me loomulikult hetkel ei saa veel öelda, kas Starship osutub edukaks või kukuvad nad läbi, aga me tunnustame asjaolu, et Eestil on nüüd uus idufirma, mille tegijad mõtlevad julgelt ja suurelt ja oskavad oma ideid ka maailmale esitleda nii, et kõik suuremadki meediaväljaanded kuulama jäävad.

Andrus Ansip
Fakt on see, et Andrus Ansipi käe all asjad liiguvad. Nagu me tema pikast peaministriajast mäletame, on iseküsimus tihti see, millises suunas nad liiguvad ja kui palju selle liikumise juures on ta kuulanud erinevate osapoolte seisukohti, aga mingil hetkel tuleb ju otsused vastu võtta ja asjad lihtsalt ära teha. Euroopas on nii rändlushindade kui geoblokeeringute ja muude sääraste reformide läbi surumiseks vaja ansipilikku põikpäisust ning hea meel on näha, et seda tal endiselt jätkub.

Andrus Nõmm

Eesti programmeerija Andrus Nõmme jaoks oli tegemist erakordse aastaga. Veebruaris mõistis USA kohus ta kurikuulsa Kim Dotcomi kahtlastes internetiärides osalemise eest aastaks vangi, novembri lõpus sai ta vabaks, aga kaelas on 175 miljoni dollari suurune võlg USA võimude ees.

Avafoto: Scanpix

Loe ka samast seeriast:

5 lõppeva aasta tähtsündmust e-Eestist, mis teevad meist erilise riigi

5 häda e-Eestiga, mis oleks võinud lõppeval aastal olemata olla

4 suuremat Eesti idufirmade väljumistehingut lõppevast aastast

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.