Messente otsib arendajat, kes aitaks jõuda eesmärgini miljard sõnumit aastas

Messente on Mobi gruppi kuuluv kiiresti kasvav Eesti idufirma, mis pakub klientidele võimalust saata sõnumeid mistahes mobiiltelefonile kõikjal maailmas. Firma järgmine eesmärk on saata miljard sõnumit aastas ning selleks on vaja meeskonda juurde kogenud arendajat.

Miks peaks üks hea arendaja Messentesse tööle tulekule mõtlema ning mille poolest Messentes töötamine erineb teisest firmadest, räägib Messente tegevjuht Lauri Kinkar.

Keda te Messentesse tööle otsite ja mida ta teie juures tegema peaks hakkama?

Me otsime full stack arendajat, kes aitaks meil ehitada ja arendada seda poolt, mis vaatab näoga kliendi poole. Sõnumite statistika ja muude moodulite juured on muidugi omakorda jällegi back-endis, nii et see peaks olema keegi, kes suudaks end mõlemal pool koduselt tunda.

Mis ettevõte Messente on ja millega te tegelete?

Messente ehitab ja haldab kommunikatsiooniplatvormi, mille abil saab saata tekstisõnumeid suvalisele maailma telefonile mistahes operaatori võrgus. Need võivad olla nii SMSid kui näiteks Viberi sõnumid, mistahes sõnumid.

Tehnilisemaks minnes, meie toode on ettevõtetele rida APIsid, mida integreerides saavad nad oma veebirakendusele või mobiiliäpile lisada võimaluse selliseid lühikesi tekstisõnumeid saata.

Need sõnumid on eelkõige igasugused teavitused, näiteks et restoran kinnitab üle lauabroneeringu, lennufirma annab teada, et lend hilineb, arstid saadavad visiidiaegade meeldetuletusi ja nii edasi. Või näiteks kasutajate autentimiseks mõeldud PIN-koodid.

Eestis näiteks liiguvad Itella Smartposti sõnumid meie abil, mõnedes Euroopa riikides DHLi omad ja nii edasi.

Millist kogemust te kandidaadilt ootate või millistele tingimustele ta vastama peaks?

See, kui kaua keegi kusagil midagi teinud on, jääb meie jaoks tihti teisejärguliseks. Pigem meil on vaja inimest, kes saaks mingid oskused kohe lauale tuua, kes on sellistes asjades kogenud.

Aga samas tech stack, mida tal vaja on, pole midagi väga eriskummalist. Front-endi poolt HTML ja CSS, keeltest PHP ja Python ning andmebaasid nagu PostgreSQL.

Me ei nõua kindlasti mingit telekomispetsiifilist kogemust ega midagi sellist. Kui nende asjadega ka pistmist tuleb, siis sellisel kujul, mis on kogenud arendajale väga kiiresti haaratav ja õpitav.


Minu kolleegid

Jaanus Rõõmus

CTO

Uku Loskit

Vanemarendaja

Giorgi Gogiashvili

Vanemarendaja

Mikheil Kenchoshvili

Vanemarendaja


Mis on need põhjused, miks üks kogenud arendaja võiks mõelda just Messentesse tööle tulemise peale, kui tal on pakkumisi laual palju?

Ettevõtted, kes täna arendajaid Eestis otsivad, peavad suutma neile väga konkurentsivõimelist palka pakkuda ja meie puhul on see täpselt samamoodi.

Aga sellele lisaks, Messente praeguses arendustiimis meeldib inimestele eelkõige see, et Messente püüab hästi kiiresti kasvada. Mobiilioperaatorid on väga head kohalikele eraisikutele kommunikatsiooniteenuste pakkumises, aga kui asi puudutab rahvusvahelistel turgudel tegutsevate ettevõtete ärilahendusi, siis mobiilioperaatorite infrastruktuuri peale on maailmas tekkimas kiht rahvusvahelisi teenusepakkujaid, kes suudavad ehitada teenuseid, milliseid ootavad rahvusvahelised ettevõtted.

Sellise muutuva tööstusharu sees püüab Messente kasvada nii kiiresti, kui me suudame: kahekordistada meie platvormi läbivat liiklust igal aastal. Järgmine eesmärk meie jaoks on saata miljard sõnumit aastas ja me ei ole sellest praegu enam teab kui kaugel.

Samas tiim, kes seda teeb, on üsna väike. Messentes on täna kokku 15 inimest, kellest arendustiim on viis-kuus. Messente on koht, kus on ägedad väljakutsed, kõik saavad teha kõike. Valdkond on hästi kiiresti arenev ja Messente ise selle sees veel kiiremini.

Veel üks asi on see, et me oleme oma tiimi puhul püüdnud hästi läbi mõelda need asjad, kus me tahame, et inimesed Messentes töötades end hästi tunneksid. Väikese tiimi luksus tähendab seda, et meil on võimalus inimesi väga hoolikalt valida ja meil on võimalus nende eest ka väga head hoolt kanda.

Mida see tähendab, et te kannate oma inimeste eest paremini hoolt, kui võibolla mõned teised ettevõtted?

Messentes töötamine peab olema võimalikult hästi ühildatav igaühe unikaalse elukorraldusega. Võtame näiteks asukohast sõltumatuse. Messente tiim on täna jagatud Tartu, Tallinna ja Riia vahel, mis tähendab seda, et sul on kasutada kolm kontorit neis linnades, kus sa parasjagu otsustad olla. Aga meil on inimesed töötanud põgenedes siit ilma eest ka Taisse, meie turundusjuht on otsustanud aprilli veeta USAs Portlandis. Me näeme oma ülesandena seda, et me suudame selliseid asju lubada.

Meil on ka ajaline vabadus: tiim on võrdlemisi noor, päris mitmed töötavad siin ülikooli lõpetamise kõrvalt. Teatud juhtudel on võimalik Messentes kuni kuus nädalat meie poolt makstud puhkust saada.

Me mõtleme ka sellele, mida sa Messentes veedetud aja eest tagasi saad. Me oleme pannud endale eesmärgi, et need, kes Messentesse mõned aastad panustavad ja siin töötavad, et nende väärtus tööturul edasisteks etappideks peab olema oluliselt kõrgem, kui siis, kui nad siia tööle tulid.

Igaüks saab kogenumaks selles väikeses lõigus, mis tööd ta teeb, aga me püüame sellele veel laiemat pinda anda. See, kuidas meie tootearendus käib, on meie enda tiimi sees hästi läbipaistev, me kaasame oma inimesi sinna palju. Kõigil on võimalik olla nende otsuste juures, mida Messentes tehakse. Lisaks on veel hulk erinevaid teistlaadi hüvesid, mis meie inimeste arengut ja heaolu toetavad.

Milline teie töökorraldus on? Kas on regulaarsed koosolekud või kindel kellast kellani tööaeg?

Teatud ankrud on paigas, aga me püüame formaalset poolt hoida väga õhukesena. Meil on iganädalased arenduskoosolekud, aga üldiselt sellega vormiline töökorraldus piirdub. Ülejäänud aeg tehakse tööd.

Kas see inimene, kes teile arendajaks tuleb, peaks ka pigem asuma Tartus?

Messente DNAs on kaugtöö üsna sees, nii et asukoht Tartu, Tallinn või Riia ei ole väga oluline. Kui see inimene peaks asuma Tartus, siis igapäevaselt õnnestub niimoodi teiste tiimiliikmetega laivis koos olla, nii et kellele sobib rohkem näost-näkku suhtlemine, siis talle tuleks kasuks olla Tartus.

Kui nüüd keegi loeb ja on huvitatud, siis milline on tema Messentesse tööle võtmise protsess? Mida te temalt küsite või ootate?

Loomulikult on oskustel ja kogemusel suur roll, aga me kindlasti ei otsi ainult oskusi, vaid me palkame siiski inimesi. See tähendab, et ülejäänud tiimiga peaks tema veregrupp klappima.

Protsess on umbes selline, et me saame huvilisega kokku, räägime temaga, saame tuttavaks. Siis anname väikese tehnilise prooviülesande, et näha, kas tehniliselt oleme me temaga ühel lainel ja teistpidi näidata killukest sellest, millega meie arendajad praegu reaalselt rinda pistavad.

Kui me jõuame sellest edasi, siis saame me kandidaadiga natuke suuremas ringis teist korda kokku, räägime pisut enam admin-poolest ja ega seal rohkem eriti midagi polegi.

Tulen kohvile!

GALERII: Messentel on rõõmsad värvilised kontorid nii Tallinnas kui Tartus