Fujitsu Tartu kontoris on tool soojas inimesele, kes tahab maailma asjadest aru saada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Fujitsu otsib oma Tartu kontorisse arendajaid ning analüütikut. Ettevõtte projektijuht Raido Seene räägib, kuidas neil firmas asjad käivad ja kellele pakutavad töökohad sobilikud on.

Millega Fujitsu Tartu osakond tegeleb?

Kui Tallinna poole peal on tegemist rohkem haridusvaldkonnaga, siis Tartu on keskendunud riigihangetele avalikust sektorist. Näiteks on Tartu tiim arendanud e-residentide lahenduse, kus välismaalased end e-residentideks registreerida saavad. Viimati valmis meil Elroni majasisene rongiliikluse haldussüsteem. Seda küll tavaline inimene ei näe, aga Elron planeerib selle abil rongide marsruute.

Praegu teeme aktiivset koostööd ka PRIA ja KRAga.

Keda te oma meeskonda otsite?

Tartusse otsime hetkel nii Java-arendajat, Pythoni arendajat kui ka analüütikut. Me tahaksime luua võimekust võtta vastu uusi väljakutseid ja suuremaid projekte, seega on inimesi juurde vaja. Kuigi meil on ka praktikaprogramm, kust paljud praktikandid meile tööle jäävad, siis praegu on väljast värbamise põhjus see, et meil on vaja ka natukene suurema kogemusega inimesi.

Räägime alustuseks analüütikust. Mida tema tegema hakkab?

Analüütiku töös on päris mitu aspekti. Temast ootame me põhiliselt sisenemist erinevatesse valdkondadesse ja uute valdkondade tutvustamist kogu tiimile. Sooviksime proovida uusi asju, liikuda tehisintellekti ja IoT poole. Ta ei tohiks karta võtta ette uusi, võibolla natukene tundmatuid teemasid, mida uurida ja mis endale selgeks teha.

Lisaks uute valdkondadega tutvumisele võib analüütikul olla vaja mõne uue töö või hanke puhul kaardistada ja analüüsida infot. On vaja lahtist pead, mõtlemist, pealehakkamist ja huvi asjade vastu. See on ka põhjus, miks me otsime kogemustega inimest.

Milline võiks olla tüüpiline analüütiku tööpäev?

See päev võib olla tegelikult väga mitmekülgne. Seal võib olla palju oma tiimiga suhtlemist. Kui on käimas mõni projekt, on teistel kindlasti mingeid küsimusi mõne uue analüüsi kohta või selle kohta, kuidas mõnes etapis peaks toimima.

Jooksvate probleemide lahendamine on samuti oluliseks märksõnaks. Kindlasti on uute projektide puhul vaja mõttega läbi töötada uued hanked ja selgitada välja, mida see hange meile tähendaks.

Analüütik peaks planeerima, mida projektis teha, kuidas seda teha ja mis moodi plaanitavat lahendust ellu viia. Analüütiku sisendi pealt tuleb arendajatel ja projektijuhil anda hanke mahtudele hinnang. Analüütik peab võimaliku töö olemuse teistele koosolekul lahti seletama ja selle pealt peaksid arendajad oskama öelda, mida nad tegema hakkavad ja kui kaua aega selleks kulub.

Juba käimasolevate projektide raames on oluline läbi viia kliendikohtumisi, kirjutada analüüse ja vajadusel esitada kliendile küsimusi.

Kuidas on lood arendajaga, mida tema tööle tulles osata võiks?

Tegelikult ei tahaks tehnilise poole pealt mingeid erilisi nõudeid ette lugeda. Kui me võtame Java-arendaja, siis ta võiks olla Javaga tegelenud ja tal võiksid selles vallas olla kogemused. Pythoni arendajal muidugi samamoodi.

Kui vaadata mingeid eraldi raamistikke nagu näiteks Angular, siis neid kõiki saab tööl juurde õppida. Me pigem otsimegi inimeses seda, et ta ei oleks oma rollis kinni ja et ta tahaks asju juurde õppida.

Meil on ka aegajalt projektid, kuhu pole ette kirjutatud otsest tehnoloogiavalikut, siis me peame meeskonnaga arutama võimalusi ja pakume kliendile välja, et teeme siin äkki hoopis niimoodi. Seega meie arendajad on ka sellised, kes otsivad uusi lähenemisi.

Seega võiks olla inimene valmis ise arenema ja õppima? Kuidas te tal seda teha aitate?

Üheltpoolt läbi teistega info jagamise. Kui keegi on käinud mõnel koolitusel või konverentsil, siis need, kes seal käivad, selgitavad, mis toimus ja mida räägiti. Praegu püüame läbi viia ka iganädalasi koosolekuid, kus arendajad räägivad, mida nad teevad ning mis probleeme nad lahendavad, et teised tiimid samuti kõigega kursis oleks ja uusi asju kuuleksid.

Seega toimub töö pidevalt meeskonnaga koos?

Jah, kindlasti. Analüütik ei istu eraldi ega saada teistele vaikselt infot, vaid ta on pidevalt tiimi juures, teab, mis toimub ja on aktiivselt pidevalt kaasas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.