Fortumo otsib vastutusvõimelist arendajat, kes võib ka balletti tantsida

Siin on Fortumo Merchant Services tiim, kes otsib endale ühte toredat liiget juurde.

Mobiilimakseid vahendav Fortumo otsib oma Tartus asuvasse kontorisse natuke ebatavalist arendajat. Ühest küljest peaks ta kirjutama üle maailma asuvatele klientidele teenuseid, teisest küljest aga leidma üles kohad, kus asjad on tehtud liiga keeruliselt või logisevalt ning pakkuma välja, kuidas kõike saaks paremini teha.

Keda täpselt vaja on ja milline on töö Fortumos, räägib Merchant Services tiimi juht Toomas Välja.

Keda sa oma tiimi Fortumos otsid?

Ma otsin oma tiimi seenior tarkvaraarendajat. Fortumol on kliendid alates väiksematest portaalidest kuni Spotify ja Google’ini välja. Meil on arenduses tööl 20-25 inimest ja nad jagunevad kolmeks: platvormitiim, operaatori ja Fortumo vahelise ühendusega tegelev Connectivity Development ja minu tiim ehk Merchant Services.

Meie tegeleme kõigega, mis puudutab klienti ja meie käes on ka raha lugemine, raportid, klientide dashboardid, nende kasutatavad APId ja nii edasi.

Otsime tarkvaraarendajat, kes põhiliselt kirjutaks backendi koodi. Meie tech stack on enamjaolt pilves, Amazoni AWSis ja see inimene kirjutaks igapäevaselt teenuseid meie klientidele.

Nii et see pole päris tavaline arendaja töö?

Jah, meil on arendaja käes natuke rohkem vastutust, kui traditsioonilises arendusettevõttes. Mina kui tiimijuht vastutan selle eest, et meil oleks pikemalt plaanid paigas ja töö ees, aga see, mida täpsemalt teha ja kuidas teha, on arendaja käes ehk ta teeb ka osaliselt analüütiku ja osaliselt tehnilise projektijuhi tööd. See pole vaid hommikust õhtuni puhtalt koodi kirjutamine.

Millised selle inimese oskused ja taust peaks olema?

See inimene peaks olema selline, kes ei salli status quod ja kes ei taha teha asju nii, nagu neid on kogu aeg tehtud lihtsalt sellepärast, et nii on kogu aeg tehtud. Lisaks oleme selleks positsiooniks oma värbamisradarid häälestanud sellise inimese poole, kellel oleks potentsiaali kasvada technical lead ametikohale.

Ta peaks vaatama, mida saab paremaks teha, tõstatab tiimile ning mulle tarkvara kitsaskohti ja kannustab oma kolleege, et need asjad ka tehtud saaks. Ma olen ise küll arendajast kasvanud tiimijuhiks, aga kuna ma päris iga päev ise kättpidi koodis ei surfa, siis mina neid asju alati ei näe. Ta peaks suutma selliseid küsimusi tõstatada ja seletada ära, et vaat see on vajalik ära teha. Nii et vedaja ja kaasatõmbaja iseloom on siinkohal kõrgelt hinnatud.

Aga tehniliselt, millised keeled, milline kogemus?

Tahaks, et ta oleks kindlasti teinud varem Javat, me oleme võtnud suunaks omal kõik uued asjad Javas kirjutada ja katsume koodi kvaliteedi suhtes üpris pedantsed olla.

Meil on kasutusel tööriistad staatilistest koodianalüsaatoritest kuni continuous integrationini välja. Kindlasti oleks pilvespetsiifika tundmine kasuks. Me kasutame messaging queuesid ja meie arhitektuur on service oriented architecture ning mikroteenuste suunitlusega, mis teevad oma asja ja suhtlevad kas HTTP või messaging queue kaudu. See on võib-olla natuke teistsugune paradigma, kui mõni arendaja harjunud on.


Minu kolleegid

Toomas Välja

Arendusmeeskonna juht

LinkedIN

Ahto Pärn

UX disainer

LinkedIN

Anna Agafonova

Tarkvaraarendaja

LinkedIN

Imre Lorvi

Tarkvaraarendaja

LinkedIN

Gleb Štšenov

Tarkvaraarendaja

LinkedIN

Piia Orav

Tarkvaraarendaja

LinkedIN


Kas töö on Tartus, Tallinnas või veel mõnes kolmandas kohas?

Tugevalt eelistaks, et oleks Tartus. Meil on kontor Tartu kesklinnas, aadressil Ülikooli 6A, kus paikneme kolmel korrusel. Teoreetiliselt, kui väga hea inimene on, siis on võimalik see positsioon täita ka Tallinnas. Minu tiimis üks arendaja näiteks töötab esmaspäeval ja reedel Tallinnast ja nädala keskel on Tartus. Sellistel puhkudel on meil kombeks kompenseerida majutus- ja transpordikulud.

Kas teil on tööaeg, töökoht, oma laud ja nii edasi? Kui range või vaba on Fortumos töötamine?

Ma võin seda kirjeldada läbi arendaja tavalise päeva. Meil pole kindlat aega, millal peab tööle tulema, ei ole uksekaarte mis loeks, mis kell sa tulid. Arendaja tuleb hommikul tööle tavaliselt mitte hiljem kui esimeseks koosolekuks, milleks minu tiimis on igal hommikul kell 9.40 standup.

Meie ruumis on üks teler, saame selle ees kokku, vaatame meie JIRA boardi, harrastame siin Kanban stiili. Vaatame boardi üle, mis asjad on eile tehtud saadud, mis on kellelgi release’is, code reviews, kas on kellelgi raskusi ja nii edasi.

See kestab tavaliselt mitte rohkem kui kümme minutit. Pärast seda minnakse kohvi tegema või tööle ja reeglina on siis oma tööaeg. Igal tiimil on oma tuba ja igaühel on oma laud. Üheski toas pole rohkem kui kaheksa inimest, reeglina isegi vähem.

Nii et väga suurt lärmi ei ole?

Inimestel on klapid peas, meil on kontoris hea tava, et siis ei tulda sinuga rääkima. Slackis enne küsid, et on sul hetk ja kui on, siis minnakse rääkima. Meil on väga vaikne.

Päeva jooksul on võib-olla mõned koosolekud. Teisipäeviti ja neljapäeviti on regulaarsed tiimikoosolekud. Teisipäeval on grooming, vaatame terve oma kuueliikmelise tiimiga üle asjad, mis on backlogi tekitanud, arutame ja paneme staatuseks, et need on arenduseks valmis.

Neljapäeviti on retrospektiiv, kus vaatame nädalale otsa ja alati arutame, kuidas saaks ühte või teist asja paremini teha ning mis sai eriti hästi.

Kuidas on kodus või näiteks välismaal töötamisega?

Kodust reeglina ei töötata, aga muidugi kui keegi köhima hakkab, siis saadame ta kohe koju, firma kompenseerib esimesest päevast haiguspäevad. Kui oled haige, mine koju, põe ära ja tule värskena tagasi.

On muidugi võimalus, et ma täna töötan kodust või võtan fookuspäeva ja töötan kohvikust, aga see pole reegliks. Arendajad ise ka eelistavad ikkagi kohapeal olla.

Milliseid muid boonuseid veel pakute?

Näiteks just täna plaanime minna finantstiimiga koos toidustuudiosse pitsat tegema ja sööma. Veel oleme tiimiga käinud põgenemistubades. Meil on iga kuu üks engineering video lunch ehk me võtame mõne huvitava konverentsiesitluse, tellime kontorisse hulga pitsat või sushit ja siis kõik koos vaatame seda videot ja pärast arutame, kuidas see meie teemadega kokku läheb.

Kontoris on ka õhtuti üritusi, näiteks pokkeri- või bridžiõhtud kuni pidudeni välja, kus meil on siia DJd kutsutud või esineb täitsa oma töötajatest koosnev bänd “The Bad Debts”.

Kevadel algab traditsiooniline sports challenge, kus me proovime erinevaid spordiüritusi, oleme proovinud näiteks poksimist, kiikingut, balletti käinud tantsimas. Inimesed saavad proovida uusi spordialasid ja päris paljud on jäänud neid ka tegema. Firmas on ka spordi- ja tervisetoetused.

Mille poolest on Fortumos töötamine peajagu üle teistest Eesti ettevõtetest?

Arendajad ise on välja toonud, et töö Fortumos erineb teistest ettevõtetetest just vabaduse poolest. Mina kui arendaja saan välja pakkuda mõne lahenduse, mis fundamentaalselt mõnda toodet mõjutab või paremaks muudab. Meil on suhteliselt lame struktuur ja protsesse on nii palju kui vaja, aga nii vähe, kui võimalik, nii et see osa startupikultuurist on meil alles jäänud. Me oleme avatud ja bürokraatiat on pigem vähe.

Ja iga kuu kolmandal reedel on Zen Friday, kus arendajatele pole tööd planeeritud, vaid nad saavad teha ise sisuliselt ükskõik mida. Töötavad kodus või mujal, kas loevad, vaatavad videosid, katsetavad mõne uue tarkvaraga, mida iganes. Sellest on ka päris ägedaid projekte sündinud.

Tulen kohvile!

GALERII: Kuidas Fortumos töötatakse ehk kontor on värviline ja täis rõõmsaid inimesi