Eesti idufirma otsib arendajat, kes aitaks lambad veebi ühendada

Eesti ettevõte 1oT, kes muuhulgas aitab lambaid internetti ühendada, otsib enda meeskonda full-stack Java-arendajat. Sellest, millega firmas tegeletakse ning miks on just 1oT arendaja jaoks kõige õigem sihtkoht, rääkis ettevõtte asutaja ja tegevjuht Märt Kroodo.

Millega 1oT tegeleb?

1oT pakub ülemaailmset võrguühendust tarkadele seadmetele. Kui on targad jalgrattad, lambipostid või veoautode jälgimisseadmed, siis meie oleme teinud üle maailma paljude mobiilside operaatoritega lepingud ning koondanud nende teenused kokku ühele SIM-kaardile, mille kaudu pakume ülemaailmset internetiühendust sellistele tarkadele seadmetele.

Kui seade liigub näiteks USAsse, saame rakendada AT&T teenuseid, kui see liigub tagasi Euroopasse, aktiveerime näiteks Vodafone’i teenused. Ehk nutika seadme tootja ei pea suhtlema ise erinevate operaatoritega ega haldama erinevaid SIM-kaarte, mis tal üle maailma paiknevad, vaid saab kogu selle teenuse ühest kohast.

Meil on väga palju erinevaid kliente. On nutikad võrku ühendatud jalgrattad nii USAs kui Aasias, Indias on internetti ühendatud tuk-tukid, Aafrikas jälgitakse aga kütuseveokite teekonda meie SIM-kaarte kasutades. Lõpuks on asi jõudnud selleni välja, et meie klientide seas on ka teenusepakkujaid, kes on ühendanud välikäimlad, lehmad, lambad ja mesilastarud internetti.

Kindlasti on oluline ära märkida, et 1oT kuulub Mobi Solutions gruppi, mis on lisaks 1oT’le asutanud ka Fortumo, Messente, Mobi Lab’i  ja mis omab osalusi ettevõtetes nagu Taxify, Pipedrive ja Veriff.

Mida otsitud arendaja arendama hakkab?

Ta asub arendama meie iseteeninduslikku platvormi, mis võimaldab meie klientidel juhtida neid samu SIM-kaarte. Näiteks ettevõttel, kel on palju veoautosid ja nendes jälgimisseadmed, on vaja tarkvara, mis lubaks neil SIM kaarte kontrollida, näha tarbimisajalugu, sättida paika tarbimislimiite, integreerida teenused enda süsteemidega üle API ja üldiselt hallata SIM kaartide elutsükleid.

1oT Tartu kontor.

Julgen väita, et 1oT võrguühenduste halduskeskkond on asjade interneti maailmas selgelt parim ning põhiline argument, mille tõttu oleme suutnud oma lühikese ajaloo jooksul nii palju kliente üle maailma leida. Tugevus peitub ennekõike selle võimekuses pakkuda erinevaid lisaväärtusteenuseid nagu näiteks teavitusmehhanisme, mis annavad automaatselt teada kui SIM kaartidega toimub midagi anomaalset, integratsioone kolmandate osapoolte teenustega (Slack, Cisco Jasper) või interaktiivset raporteerimistööriista. Otsitav arendaja hakkab parendama olemasolevat keskkonda, arendama uusi lisandväärtusteenuseid ning integreerima tarkvara mitmete mobiilsideoperaatoritega.

Milliseid keeli ja trikke osata tuleb?

Märksõnadena võib välja tuua Java 8, Spring Booti, SQLi ja AngularJSi. Ning oluline on märkida, et kuigi meie äri on ehitatud mobiilside operaatorite otsa, ei nõua me arendajalt telekomispetsiifilisi teadmisi. Iseenesest ei ole ühendused operaatoritega midagi väga keerulist, sest suhtlevad üle API’de ja call detail record (CDR) raportite.

Üldplaanis ei vaata me niivõrd seda, kui pikk on olnud arendaja karjäär või kohati isegi mida keegi varasemalt teinud on. Esikohal on suhtumine, tahe ja klapp ülejäänud tiimiga. Otsime meeskonnaliiget, kes on näljane ja kes aitab meil 2019. aasta lõpuks jõuda miljoni SIM-kaardini, mis tarbivad 1oT teenust.

Miks peaks see suurte oskustega arendaja just teie juurde tööle tulema?

Kindlasti maksame me konkurentsivõimelist palka, kuid arvame, et see pole kaugeltki põhjus miks keegi 1oT’ga liituma peaks. Meie suur pluss on see, et meil on väike tiim ja me kaasame meeskonda tervesse äriarendusprotsessi ehk kaasatus ei ole ainult oma töö spetsiifikast tulenev, vaid võimaldab panustada ka väga paljudel teistel tasemetel. Ja kuna meeskond on väike, siis saame tööandjana panustada personaliseeritumalt ka töötaja arengusse ning arvestada töötaja eelistustega. Kõik see tähendab kiiret arengut, vaheldusrikast tööd ja suurt rahulolu kui näed, et sinu panus lahendab IoT turul suurt probleemi.


Minu kolleegid

Märt Kroodo

Asutaja ja CEO

Rameez Sultan

Võrgutehnoloogia juht

Andres Robam

Vanemarendaja


Millised on kolleegid, kellega uus Java-arendaja koos tööle hakkab?

Meie meeskond, nagu ka äri, on väga rahvusvaheline. Kui hetkel on meid napilt alla 10 töötaja, siis poole aasta jooksul kasvame 15 töötajani. Meie pundis ei ole ainult noored ja hakkajad inimesed, vaid on ka väga tugevad eksperdid. Näiteks liitus meiega hiljuti ekspert  Dubaist, kes teab läbi ja lõhki järgmise põlvkonna eSIM-kaardi tehnoloogiat ja kes aitab meil selle 2019. aasta veebruaris turule tuua. Lisaks 1oT’le on eSIM kaarti rakendamas sellised tegelased nagu Apple ja Tesla.

Töökultuuri hoiame me võimalikult läbipaistvana ja protsesse õhukesena. Meil on ettevõttesiseselt kolm läbivat alustala, mida järgime: #NoBullshit ehk me väldime müra ja ei sea endale tüüpilisi ettevõtetele iseloomulikke piiranguid. Teiseks hashtagiks on meil #GetShitDone, sest me ei taha keerutada ega rääkida suurt juttu, vaid teeme asjad lihtsalt ära. Kolmandaks märksõnaks on meil aga #WeAreStudents. Me tahame, et meil säiliks õpihimu ning me ei võtaks ennast liiga tõsiselt. Me ei taha tunda ennast direktoritena ja tähtsat nägu teha, vaid soovime eesootavaid õppimiskõveraid mõnuga võtta.

Kui idufirmalik ettevõte te olete ehk kas arendaja võib töötada endale sobival ajal palmi all, või tahate, et ta kontoris oleks?

Võrreldes suurte ja väljakujunenud organisatsioonidega oleme me tööaja osas kindlasti paindlikumad. Lisaks on meil on kontorid nii Tallinnas kui Tartus, mille vahel saab töötaja vajadusel liikuda. Kui on tulnud ette olukordi, kus töötajal on vaja erandkorras töötada välisriigist, siis oleme sedagi võimaldanud. Näiteks on meie meeskonnaliikmed töötanud üks kuu Pakistanist, nädal Amsterdamist või kuu aega Berliinist.

Meil on aga alati teada, kus keegi paikneb ning püüame 95% ajast koos kontorist töötada, et ei tekiks üksinda uppumise tunnet. Vastasel juhul ei õnnestuks meil nii väikese meeskonnaga nii suuri plaane ellu viia.

Kindlasti aga ei pea me ennast hipsteri-kultuuri viljelejateks ega mängi lõuna ajal ping-pongi. Õigemini ei olegi meil startupile iseloomulikku ping-pong lauda või playstationit. Oleme suutnud adrenaliini ning töörõõmu leida pigem senistest edusammusest.

Miks sulle endale meeldib asjade-interneti teemaga tegeleda?

IoT ehk asjade interneti sektorit peetakse maailmas kõige kiiremini kasvavaks. Kuid antud revolutsioon toimub vaid juhul kui seadmed saavad lihtsalt, odavalt ja turvaliselt ülemaailmselt võrku ühendada. On hämmastav, et siiani on internetti ühendamine olnud üks suurimaid  komistuskivisid, kuna ettevõtted peavad tegelema eri operaatoritega, majandama erinevate SIM-kaartidega ning integreerima eraldi kõikide operaatoritega.

Mulle meeldib töötada juba seepärast, et ma näen oma klientide pealt, et meie teenus aitab kasvatada nende äri, protsesse efektiivsemaks muuta ja keskenduda nende põhitööle, ehk uute tarkade seadmete ning teenuste loomisele, mitte võrguühenduste haldamisele. Laiemalt vaadates annab 1oT tugeva panuse, et turule tekiks järjest enam asjade interneti seadmeid ning, et need oleksid kättesaadavamad meile kõigile.

Tulen kohvile!