Xperia XZ2 on seni parim Sony telefon, aga kas parem kui konkurendid?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mul on hea meel, et Sony on võtnud muresõnu kuulda ja seekord uuel XZ2 mudelile teinud totaalse muutumise. Kui panna praegune lipulaev kõrvuti vanema venna XZ-ga, siis ei ütlekski et tegu on selle järglasega.

Eelkõige paistab see silma esiküljelt, mida ilustab kitsas ja õhukeste raamidega ekraan. Karbist võttes on esimene emotsioon paljulubav aga kuidas reaalne kasutuskogemus seda mõjutab?

Uus kujundus on ilus, aga mitte eriti praktiline

Tegelikult on Sony disainiosakond päris suurelt kogu protsessi ette võtnud ja näiteks tagumise osa katnud metalli asemel täielikult Gorilla Glass 5 turvaklaasiga – samasuguse leiab ka telefoni esiküljelt.

Lisaks sellele on otsustatud loobuda varem küljel asunud sisse- ja väljalülitamise nuppu integreeritud sõrmejäljelugejast, selle leiab nüüd tagumiselt küljelt täpselt keskelt.

Ja just selle viimasega on Sony alt läinud. Sensor on paigutatud liiga madalale, et seda oleks mugav käsitleda ning lisaks eksib sõrmejäljelugejat otsiv sõrm pidevalt kaamerasilmale.

Teine murekoht disaini puhul on tagumise klaasi kuju ja libedus. Tänu esimesele on telefoni väga mugav kätte võtta, mida Sony sellise kumera lahenduse puhul on ka ise rõhutanud.

Telefoni tasasele pinnale asetades ei puuduta aga tagumise külje servad tasapinda ning kui see libedusega kokku panna, saab lauale ühe kaunilt disainitud vurri.

Kasutuskogemus üllatusi ei paku

Sony on tippmudelile kohaselt XZ2 täis pakkinud parimate turul saadaolevate komponentiga. Korpusest leiab uusima Qualcommi Snapdargon 845 protsessori, muutmälu on 4 gigabaiti ja sisemist mäluruumi 64 gigabaiti.

Kel vaja, saab tänu kaardipesale viimast ise ka juurde lisada. Tänu eelnimetatule on XZ2 murevaba kasutada, kiirusepiiranguid ei esine ja sujuvus on tagatud.

Sony kasutajaliidest on lihtne kasutada ja silmale meeldiv vaadata. Telefoni sisemus sarnaneb puhtale Androidile erinevalt Samsungi ja Huawei tugevalt muudetud kujundustele ning minu jaoks on see pigem pluss.

Aku koha pealt lubab Sony, et telefoniga saab päeva probleemivabalt hakkama. 3180 mAh suurune aku täidab selle lubaduse kenasti, paremal juhul saab telefoni kasutada ka poolteist päeva laadimata. Tänu klaasi kasutamisele võimaldab XZ2 akut laadida ka juhtmevabalt.

Piltide kvaliteet hüppab üles ja alla

Kaamera sellel telefonil tekitab vastakaid tundeid. Peamine põhjus on selles, et piltide kvaliteet on hüplik ja kunagi ei tea ette, mida kaamerasilm teeb. Hea pildi saamiseks tuli üldjuhul mitu korda proovida, harva õnnestus see esimesel korral. Ka hämaras tehtud pildid tulid head, kuid jällegi eeldas see mitut katset.

Selline ebakorrapära aga ei tohiks olla tippmudelile kohane, isegi kui XZ-ga saab kohati ka väga häid pilte teha.

Hea, aga kas tippklassi vääriline?

Ma oleks väga tahtnud, et uus Sony mudel mulle meeldiks ja ma saaks seda teistele soovitada. Kahjuks ei suuda XZ2 minus erilisi emotsioone tekitada ja kasutuskogemus jääb kõigest tavaliseks.

Kõige enam meelehärmi tekitab aga uus disain – kui pildi pealt tundub telefon väga kena välimusega, siis praktikas muutub seesama kaunis disain pigem segavaks faktoriks.

Võrreldes aga eelmise mudeliga on värske väljalase kindlasti edasiminek. Nii et suurtele Sony sõpradel tasub see mudel kindlasti üle vaadata. Mis teistesse kasutajatesse puutub, siis tasuks ka mujale vaadata. Eriti seetõttu, et selles hinnaklassis on konkurendid veidi paremad.

Ei, ära osta,

sest kuigi Sony on kõvasti vaeva näinud, on uuel disainil omad vead. Kui sa pole just tõsine Sony fänn, tasuks küsitava raha eest hoopis konkurentide poole kiigata.

Sony Xperia XZ2

Hind799 eurot
MüügilElisa, Tele2
Ekraan5,7-tolli (1080 x 2160) IPS LCD
KiibistikQualcomm Snapdragon 845 SDM845
Mälu4/6 GB muutmälu, 64 GB sisemälu, mälukaardipesa
Kaamera19 Mpx taga, 5 Mpx ees
Aku3180 mAh Li-Ion
OSAndroid 8.0
ÜhendusedUSB-C (3.1), wifi a/b/g/n/ac db, Bluetooth 5.0, GPS, NFC
Mõõtmed153 x 71 x 11,1 mm, 198 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.