Testisime nutikat termomeetrit, mis mõõdab palavikku vaid 2 sekundiga

unspecified.jpeg

Jah, osta,

Withingsi Thermo on kiire, mugav ja lubab sul jälgida mitme inimese kehatemperatuure, sirvides nende ajalugu. Kaalukaussi kergitab ainult teisel pool rõhuv veidi krõbe hind.

Withingsi nutitermomeeter Thermo on ülikiire kehatermomeeter, mida õnneks ei pea ühtegi auku pistma ja mis mõõdab kehatemperatuuri vaid ühe kiire viipe abil.

Thermo sisaldab endas kõvasti rohkem tehnoloogiat kui tavaliselt digitaalselt kehatermomeetrilt oodata võiks. Seadme ümmargusest otsast vaatavad välja 16 infrapunasensorit, mis mõõdavad temperatuuri kaugelt. Seadme esipaneelil on värviline puutetundlik ekraan, kust on võimalik mõõtmistulemusi jälgida ja neid erinevatele inimestele liita, kuid sellest veidi hiljem.

Kasutamine on lihtne ja kiire

Seadme sisemusest ei leia mitte ainult Bluetoothi moodulit, mille abil mõõtmisinfo nutitelefoni saata, vaid seal on ka Wi-FI moodul. Mõte seisneb selles, et info jõuaks telefoni ka siis, kui seadmed ei ole üksteise läheduses.

Kehatemperatuuri mõõtmiseks ei ole vaja teha muud, kui vajutada Thermo ainsat nuppu ja libistada seade oma otsaesise eest läbi. Otsaesist ei pea isegi puudutama. Umbes kolm sekundit hiljem väriseb Thermo kaks korda ja kuvab mõõtmistulemuse ekraanile, näidates LED tulukestega, kas tulemus näitab palavikku või mitte. Ja teeb seda üllatavalt täpselt. Mõõtes end kolm korda järjest, kõikus mõõtetulemus ainult 0.1 kraadi võrra. Nüüd on võimalik seadme ekraanil sirvida inimesi. Seda selleks, et ühendada äsja mõõdetud kehatemperatuur konkreetse nimega, juhuks, kui seadet kasutab rohkem kui üks inimene.

Nüüd saadab seade üle koduse Wi-Fi tulemuse nutitelefoni, kust on võimalik äpist tulemusi jälgida. Näiteks on ajajoonele kuvatud tulemuste jada hea jälgimaks palaviku tõusu või langust tundide, päevade või nädalate jooksul. Lisaks sellele on võimalik iga tulemuse juurde märkida hetke olukord. Kas patsient tundis tol hetkel nõrkust, peavalu või näiteks iiveldust ning milliseid ravimeid on võetud. Soovikorral on võimalik iga mõõtmine siduda ka fotoga.

Nutikas termomeeter ei asenda perearsti

Äpp küll olulisi soovitusi ei jaga – selleks tuleb endiselt perearsti poole pöörduda, kuid kiire, vaikne ja kontaktivaba mõõtmine võimaldab mõõta temperatuuri näiteks magaval lapsel, ilma teda üles ajamata. Lisaks jäävad ära tüütud minutid kraadiklaasi kaenla all hoidmisega.

Palavikku mul testimise ajal hankida ei õnnestunud, kuid iga kord peale mõõtmist piiksatas telefon, näidates järjekordset mõõtmistulemust. Seega on Thermo suurepärane lahendus neile, kel peres palju inimesi ja kes käsitsi palavikku üles märkida ei taha. Samuti on vidinast kasu ka neile, kes soovivad pidevalt jälgida oma kehatemperatuuri kõikumist.

Seadme hind, mis jääb 99 euro piiresse on tõsi, veidi krõbeda võitu, eriti kui rääkida kehatermomeetrist. Kuid Withingsi suurepärane disain, seadme kiire ja töökindel toimetamine ja mugav äpp korvavad seda veidi.

Fotod: Johanna-Aurelia Rosin

Jah, osta,

Withingsi Thermo on kiire, mugav ja lubab sul jälgida mitme inimese kehatemperatuure, sirvides nende ajalugu. Kaalukaussi kergitab ainult teisel pool rõhuv veidi krõbe hind.

Withings Thermo

16 infrapuna sensorit
Mõõtmine 2 sekundiga
Kohene värviteavitus palaviku kohta
Puutevaba mõõtmine
Wi-Fi b/g/n 2.4 Ghz (WEP, WPA, WPA2-)
Bluetooth Smart
±0.2°C (±0.4°F)
Temperatuurivahemik35°C - 43.2°C (95°F - 109.8°F) 
Resolutsioon0.1°C / 0.1°F 
Pikkus116 mm
Diameeter33.2 mm
Kaal75g (koos patareidega)
MüügilIM Arvutid