Test: Samsungi odavtelefon Galaxy J6 pakub palju head ja seda mõistliku hinnaga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eestlastele meeldivad odavad Samsungi telefonid, see ei tohiks enam kellelegi uudis olla. Telefonimüügi edetabelite tipus kroonib harilikult mõni J-seeria telefon ning see telefoniperekond on nüüd lisa saanud.

Samsung tõi välja uue Galaxy J6 nutitelefoni, mis peaks pakkuma palju head hea hinnaga. Geenius on nüüdseks saanud Galaxy J6 mõnda aega testida ning peab tõdema, et vaatamata mõnele iseärasusele on tegu vägagi asjaliku telefoniga.

Sobib kätte nagu valatult

Haarates kätte J6 seadme on esimeseks reaktsiooniks see, et sobitub kätte ideaalselt. Telefoni kuju on just selline, et see sobib mõnusalt peo sisse, see ei ole liiga kandiline ega liiga ümar.

Ajastul, mil telefonid muutuvad aina peenikesemaks ja telefonide ääred on viidud miinimumi, on tore ka sellisest väiksest asjast rõõmu tunda.

Kuid hoolimata sellest, et telefon hästi kätte sobib, ei ole selle puhul disainimeeskond toast välja aetud. Sel on 5,6-tolline ekraan, mis ulatub üsna telefoni servadesse. See ei ole küll nii äärest-ääreni ekraan, kui on kallimatel lipulaevadel, kuid võrreldes mõneaasta taguse ajaga on muutus märgatav.

Ekraani resolutsiooniks on tagasihoidlik 720 x 1480 pikslit, mis pole küll suurem asi, kuid arvestades telefoni hinda on ekraan piisavalt hea, et mitte kasutust häirida.

“Piisavalt hea” on ka teema, mis jätkub mujal telefoni juures. Sel on keskpärane protsessor ning 3 või 4 GB muutmälu (telefon on saadaval kahes versioonis), mis on piisav, et telefon igati särtsakana hoida.

Galaxy J6 testipilt: Arvestades telefoni hinda siis see pilt on tulnud isegi täiesti rahuldav.

Tänapäeval ei ole see aga enam mingi müügiargument, kuna kui telefon on aeglane, siis võib selle tituleerida lihtsalt kasutamatuks, kuna ka kõige odavamad nutiseadmed on vägagi väledaks muutunud.

Piisavalt hea on ka telefoni kaamera. J6 pakub kasutamiseks 13-megapikslist kaamerat, mis on piisav kiire pildi klõpsamiseks, kuid midagi liialt asjalikku sellega teha ei saa. See on tavaline keskpärane kaamera, mis sobib keskpäraseks kasutamiseks ja mitte millekski rohkemaks.

Väiksed veidrused

Nüüd aga mõned väiksed veidrused. Mingil imepõhjusel ei kasuta Samsung J-seeria telefonides USB-C laadimisava, kuigi seda tehakse nii S- kui ka A-seeria puhul. Jääb arusaamatuks, miks on firma otsustanud sellise käigu teha, kuid nii oli see ka eelmiste J-seeria telefonide puhul ning tundub, et Samsung ei plaani sellest plaanist loobuda.

Mõnevõrra veider näeb välja ka telefoni tagumine külg. Kui tavalisel on Samsung pannud kaamera ja sõrmejäljelugeja ühe “paneeli” sisse, siis J6 puhul ei ole need omavahel kuidagi ühendatud, vaid sõrmejäljelugeja on lihtsalt kaamerast eraldi.

Galaxy J6 testipilt: Ilmselt pole see ka mitte selle klassi kõige parem kaamera.

See ei ole otseselt halb, kuid see on lihtsalt järjekordne veidrus, mis eristab J-seeriat firma kallimatest telefoniseeriatest.

Sõrmejäljelugeja ise on asjalik. Täpselt sama asjalik, kui teistel telefonidel. Mitte midagi enamat, mitte midagi rohkemat.

See on lihtsalt telefon. See maksab keskpäraselt vähe (ilmselt kuskil 170 eurot, ametlikku Eesti hinda pole meile veel öeldud), see on keskpäraselt hea ja see on keskpäraselt mõttekas ost. Kui vajad hea hinnaga telefoni, mida on mõnus kasutada, kuid mis midagi erilist ei paku, siis J6 on hea turvaline valik.

Müügile jõuab see Eestis mai lõpus.

Jah, osta,

sest see on kasutatav telefon, mille hind ei löö rahakotti auku.

Samsung Galaxy J6

Hind170-180 eurot
Saadavusmai lõpust
Ekraan5,6-tolline, 720x1480
Protsessorkaheksatuumaline Cortex-A53,
Muutmälu3-4 GB
Sisemälu32-64 GB
Kaamera13-megapiksline põhikaamera, 8-megapiksline esikaamera
Aku3000 mAh
OSAndroid 8.0

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.