Sony MDR-1000X kõrvaklapid viivad aktiivse müraeemalduse uuele tasemele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Sony MDR-1000X kõrvaklapid
Sony MDR-1000X kõrvaklapid. Foto: Glen Pilvre

Aktiivselt müra summutavate kõrvaklappide turg on aina kirjumaks muutumas. Kui tänini oli selles vallas Bose see, kelle poole absoluutselt parima kvaliteedi saamiseks pöörduda, siis nüüd on tippu tõusmas ja Bosest mööda trügimas ka Sony oma MDR-1000X kõrvaklappidega.

Need mitte ainult ei oska eemaldada müra, vaid lasevad seda vajaduse korral lausa kõrvaklappidest läbi, nii et inimene saab klappe peast võtmata teada, mis ümberringi toimub.

Ümbritsev heli kaob justkui maagiliselt

Sony MDR-1000X klapid pakuvad tõepoolest siin mõni nädal tagasi arvustatud Bose QC 35 klappidele tugevat, et mitte öelda samaväärset konkurentsi. Klapid suhtlevad seadmetega üle Bluetoothi, kuid tühja aku korral on võimalik muusikat kuulata ka kaabli abil.

Klappe sisse lülitades aktiveeritakse automaatselt müraeemaldus, nii et peale nupuvajutust kaob ümbritsev helimaastik justkui maagiliselt. Müraeemaldust teeb Sony sama hästi kui Bose, aga veidi teisiti.

Foto: Glen Pilvre

Kui Bose kõrvaklappe kandes tundub, nagu surutaks su kõrvadele summutav padi, siis Sony klappidel säärast tunnet ei teki. Klapid räägivad – annavad teada, millisele nupule äsja vajutati ning mis nüüd juhtub. Kahjuks ei oska klapid öelda, millise seadmega nad ühendati – probleem, kui sul on mitu seadet, mida heli kuulamiseks kasutad.

Kõvasti nuppe, lisaks veel puutetundlikkus

Ja tõepoolest, nuppe on klappidel palju. Sisselülitamisnupp, mis ühtlasi toimib ka aku teavitamiseks mõeldud nupuna. müraeemalduse sisse- ning väljalülitamise nupp. Siis veel nupp, mis väljast tulevat heli klappidesse laseb.

Klappidel on omaette nupp ümbritseva heli kõrva laskmiseks. Foto: Glen Pilvre

Lisaks traditsioonilistele nuppudele on terve parempoolne kõrvaklapp puutetundlik. Puuduta seda ja muusika läheb pausile või jätkab mängimist, libista edasi ja kuuled järgmist lugu, üles-alla libistades on võimalik helitugevust muuta.

Ehkki see funktsioon on vahva, on traditsioonilised nupud hetkel veel paremad. Üsnagi mitmel korral tahtsin muusikat või Netflixi sarja pausile panna ning leidsin end totakalt klappidele koputamast. Kulus mitu katsetust, enne kui soovitud tulemus käes.

Eemalda müra, jäta alles olulised sõnad

Puutetundlikul pinnal on veel üks omadus: terve käega paremat klappi kattes lülitavad klapid müraeemalduse välja ning lasevad välisheli klappidesse, vähendades ka muusika helitugevust. See funktsioon võib osutuda tõeliselt kasulikuks lennukisalongis, kus aegajalt on vaja suhelda stjuardessidega. Reisides on hea ka teine funktsioon: nimelt oskavad klapid lisaks müra eemaldamisele ka osa helidest kuuldavaks teha. Nii võib näiteks lennujaamas istudes kuulata muusikat ning lasta endale kõrvaklappidesse vaid lennujaamades hõigatavad teavitused.

Tasakaalukas heli, tugev aku

Räägime helist ka. Võrreldes Bose QC35 klappidega on Sony MDR-1000X heli veidi tasakaalustatum. Madalaid sagedusi on vähem võimendatud ning keskmisedki kõlavad veidi paremini kui Bosel. Eks see ole iga ühe enda eelistada, milline heli kuulamisel enam sobib. Kui muusikat kuulata üle Bluetoothi, toetavad klapid ka Sony LDAC parema helikvaliteedi tehnoloogiat, kuid seda vaid siis, kui muusikat esitab mõni soni LDAC toetav seade.

Klapid saab peita kaasatulevasse ümbrisesse. Foto: Glen Pilvre

Ja muusikat võib kuulata kaua, lubatud 20 tundi kestev aku tagab, et klapid mängivad muusikat piisavalt pikalt ka kõige nõudlikumale kasutajale. Pikka kuulamist soodustab ka klappide mugav toetuskaar, mis seestpoolt on piisavalt lai ja pehme. Nuriseda võib vaid kaare pealmise osa plastmassivaliku puhul – see näeb välja selline, nagu võiks ta pikema kasutuse korral kergesti kriime koguda.

Kriimude vältimiseks on klappidega karpi kaasa pandud ka tugev ümbris, kuhu klapid end sisse voldivad.

Jah, osta,

sest Sony sai lõpuks Bose müraeemaldusega samale pulgale ja võib-olla põrutas isegi mööda. Kui otsida hea kvaliteedi ja suurepärase müraeemaldusega juhtmevabasid kõrvaklappe, siis need on ühed parimatest.

Sony MDR-1000X

Tüüpsuletud klapid, juhtmevaba
Sagedusvahemik4 Hz-40,000 Hz
Helitugevuse muutminepuutetundlik
Kasutusaegkuni 20 tundi müraeemaldusega, kuni 22 tundi ilma müraeemalduseta.
Laadimisaegumbes 4 tundi
Karbisümbris, adapter lennukis kasutamiseks, kõrvaklappide kaabel, USB kaabel
MüügilEuronics, Sony Center, €399–419

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.